fbpx

Odszkodowanie, a wrak?

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    Panthelion

Witam!
    W grudniu miałem wypadek samochodowy Fordem Mondeo, nie z mojej winy.
    Auto zostało zgniecione przez zagranicznego Tira.
    Auto było ubezpieczone w PZU. Zostało one skazane na kasację. Miałem otrzymać odszkodowanie. Minął miesiąc od wypadku,a Hestia nic nie poczyniła w kierunku wypłacenia mi
    pieniędzy. Jak długo muszę czekać? Co zrobić by je prędzej otrzymać?? I co się dzieje z wrakiem?? Czy zostanie mi wypłacone 100% odszkodowania??

Campter.pl

Jeśli dobrze rozumiem, złożył Pan zgłoszenie szkody do zakładu ubezpieczeń sprawcy wypadku. Termin likwidacji szkody wynosi 30 dni i tylko w uzasadnionych przypadkach może być przedłużony. Jeśli okoliczności wypadku nie budzą wątpliwości warto jeszcze raz wezwać towarzystwo ubezpieczeń do zapłaty odszkodowania, a po tym terminie skierować sprawę do sądu. W opisanym przez Pana przypadku, powinien Pan otrzymać 100% odszkodowania, niezależnie od tego co Pan zrobi z wrakiem. Trudno mi odpowiedzieć co się dzieje z wrakiem – zwykle znajdują się one na parkingach strzeżonych. Warto, aby Pan tę kwestię ustalił, gdyż często praktyką ubezpieczalni jest obciążanie poszkodowanych kosztami postoju takiego wraku na parkingu.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.