fbpx

Odszkodowanie – firma, czy prawnik.

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #201143
  krzych_100

  Witam.

  Czytałem forum, ale nie uzyskałem jasnej odpowiedzi.
  Rodzice mieli wypadek samochodowy, zostali potrąceni przez pijanego kierowcę na przejściu dla pieszych (kierowca zbiegł). Przechodzili przez jezdnię na „pasach”, o żadnym wtargnięciu nie było mowy, ponieważ przechodziło więcej pieszych i jeden pojazd na jednym pasie zatrzymał się, aby umożliwić przejście (na drugim jechał pijak i wjechał w grupę pieszych).
  No i problem. Rodzice lezą jeszcze w szpitalu (już miesiąc), a zaproponowano im już dwa razy uzyskanie odszkodowania przez firmy zajmujące się tym.
  Czy zdecydować się na taką firmę, czy wynająć prawnika? Jeden prawni jest już zaangażowany, ponieważ najprawdopodobniej rodzice będę domagać się nawiązki i odszkodowania bezpośrednio od sprawcy (sprawca został ujęty, byli świadkowie, itp).
  Reasumując: decydować się na firmę, czy na prawnika?
  Czytając opinie, odnoszę wrażenie, że firmy trzepią na tym niezłą kasę…

  Pzdr.

  Krzych_100

  #262881
  Ewania

  Firmy – z tego co wiem – biorą prowizję (procent od uzyskanej kwoty odszkodowania). Te firmy to przeciez tez prawnicy. Tyle, ze specjalizujacy się w konkretnej dziedzinie – odszkodowawczej.
  Mysle, ze jesli taka firma specjalizuje sie wyłącznie w odszkodowaniach to chyba lepiej skorzystać z jej usług niz z usług prawnika, który oprócz takiej sprawy ma jeszcze na głowie wiele innych o różnym charakterze i musi byc raczej omnibusem…
  A – jak wiemy z reklamy: „Jesli cos jest do wszystkiego, to jest do niczego”;-))
  Ale – nie wiem, nie mialam jeszcze na szczescie korzystac z uslug tego typu, trudno wiec cos poradzic pewnego. Musisz zdecydowac sam.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.