fbpx

odszkodowanie od wychowawcy

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200193
  joasiap

  Witam.. Córka moja uległa wypadkowi na szkolnej wycieczce.Nauczyciel nie sporządził żadnej notatki dotyczącej sprawy ani nie zawiózł na pogotowie aby udzielono jej pomocy.Nie wiem czy ta wycieczka była ubezpieczona dodatkowo ,ale lekarz prowadzący zasugerował mi, abym rościła odszkodowanie od wychowawcy.Czy jest to w ogóle możliwe i jak się do tego zabrać? Drugie pytanie to czy córka może dostać odszkodowanie bez względu iż nie sporządzono takiej notatki?(w zasadzie nauczyciel bąknął coś o protokole wypadku , ale nie wiem co tam wpisywać i czy będzie to ważna informacja dla ubezpieczalni )Proszę o odpowiedź.

  #258374
  asia

  Dobry wieczór
  Dochodzenie odszkodowania od wychowawcy oznacza skierowanie sprawy do sądu. Musi mieć więc Pani dowody na to, iż wypadek miał miejsce z jego winy. Po drugie wychowawca nie koniecznie musi być wypłacalny – tzn. przyznane odszkodowanie nie trafi w Pani ręce z uwagi na pustą kieszeń nauczyciela. Dochodzą do tego koszty sądowe i prawnika. Może się to okazać całkowicie nieopłacalne.
  Jeżeli byli świadkowie wypadku, to mogą w razie potrzeby zeznać o przebiegu zdarzenia, więc oświadczenie nie jest tu najważniejsze.
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.