fbpx

Odszkodowanie od Zarządu Dróg Woj. za kolizję na oblodzonej drodze

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #207298
  4bogdan

  Witam pod koniec lutego, jadąc droga wojewódzką nie dałem rady wyhamować i uderzyłem w tarasującą mój pas ruchu śmieciarkę.
  Na miejsce została wezwana policja, i przyjąłem mandat, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że przyznałem się tym samym do winy, ponieważ wiedziałem , że kierowca śmieciarki też dostał mandat.
  Mam oświadczenie 3 świadków, w tym kierowcy śmieciarki, że droga była oblodzona i nie odśnieżona, a jest to droga wojewódzka która wg Informatora Zimowego Utrzymania Dróg ma I klasę utrzymania zimowego, więc złożyłem sprawę do Zarządu Dróg.
  Zarząd skierował sprawę do ubezpieczalni Ergo Hestia. Zostało wszczęte postępowanie likwidacyjne, przychodził rzeczoznawca porobił zdjęcia i powiedział , ze jest to raczej szkoda całkowita, wartość pojazdu to jest około 12 tys. PLN. Za kilka tygodni przyszła odmowa wypłaty odszkodowania ponieważ, z notatki Policji wynika, iż nie zachowałem szczególnej ostrożności, i ew. mogę dochodzić swoich racji na drodze sądowej.Co zamierzam uczynić, ponieważ uważam, że przynajmniej cząstkowa wina leży po stronie Zarządcy
  Moje pytanie brzmi: Czy mogę w tym czasie wyrejestrować i sprzedać wrak, czy lepiej najpierw wezwać rzeczoznawcę by spisał szkody? Od rzeczoznawcy Ergo Hestia dostałem protokół szkody gdzie jest wszystko wypisane co jest do wymiany.
  Dziękuję, Pozdrawiam
  Bogdan

  #291256
  kancelaria4

  jeżeli zgadzasz się z wyceną szkody Ergo Hestii (i posiadasz jej kopię) to nie musisz wzywać innego rzeczoznawcy. Wyjątkiem jest założenie, że odszkodowania będziesz dochodził nie tylko od ubezpieczyciela. Rzadko, ale zdarza się, że np. Zarząd Dróg „wyczerpie” swoją polisę – tzn. Hestia wypłaci już z polisy maksymalną kwotę na jaką była zawarta. Wtedy roszczenie bezpośrednio trzeba kierować do zarządcy drogi.
  Pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.