fbpx

Odszkodowanie po oparzeniu

 • This topic has 5 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 04/03/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200999
  slaj8

  Witam wszystkich.
  Poparzyłem się ogniem z pieca C.O. Miałem poparzoną rękę ( II stopień) i norę ( III stopień). Wszystko wyglądało fatalnie (mam zdjęcia mogę pokazać). Po zakończeniu leczenia które trwało ponad miesiąc ręka i noga wygląda dobrze. Lekarz prowadzący stwierdził że nie myślał że to będzie aż tak dobrze wyglądać. Później oddałem wniosek na odszkodowanie do PZU który posłał mnie na komisję lekarską. Lekarz orzekający prawdopodobnie napisał że jest wszystko dobrze i nie przyznali mi odszkodowania, nie mogę się też odwołać od decyzji ( tylko do sądu). Faktycznie to nie wygląda źle ale ja myślę że powinienem dostać za to cierpienie i za te wszystkie musiałem tyle pieniędzy dać na wszystkie opatrunki które miałem zmieniane dwa razy dziennie. Ile procent powinienem dostać i do jakiej instytucji napisać odwołanie?

  #261539
  morgan

  Jeżeli po o parzeniu pozostaną jakiekolwiek blizny to oczywiście powinien być przyznany jakiś uszczerbek na zdrowiu i powinieneś zmorzyć odwołanie do ubezpieczalni. Powinieneś jednak dokładnie przejrzeć warunki Twojego ubezpieczenia i sprawdzić jakiego typu wypadki ono obejmuje. Czy Twój wypadek miał miejsce w domu?

  #261540
  slaj8

  Tak, ten wypadek zdarzył się w domu. Widocznych blizn niema ale w tych miejscach mam zaczerwienioną skórę. Warunki mojego ubezpieczenia są nie jasne nawet patrzyłem na stronę PZU Życie żeby się dowiedzieć czegoś więcej, ale tam też nic konkretnie nie pisze.

  #261541
  slaj8

  Witam ponownie. Piszę bo cały czas mnie męczy sumienie że nie walczę dalej, że im odpuściłem, ale co mam robić jak nie wiem jakie pismo napisać i gdzie go wysłać żeby coś wskórać. Proszę jak toś nie dostał kiedyś odszkodowania tak jak ja a potem go wywalczył w jakiś sposób niech napisze jak to zrobił, albo jak ktoś wie jak to zrobić.

  #382606
  Witek
  Uczestnik

  Witam serdecznie. Moja siostra poparzyła się ostatnio w pracy bo wylał się na nią garnek wrzątku (pracuje na kuchni i koleżanka upuściła garnek). Ma poparzone nogi. Czy można uzyskać odszkodowanie z ZUS i od pracodawcy?

  #382630
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam,

  jeżeli w pracy doszło do wypadku i doszło do uszczerbku na zdrowiu, to Pana siostra ma prawo starać się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS po wypadku w pracy. Odszkodowanie z OC pracodawcy można uzyskać tylko wtedy, jeżeli pracodawca przyczyni się do zdarzenia poprzez np. brak przestrzegania przepisów BHP. W tym przypadku rozumiem, że koleżanka siostry przez przypadek wylała wrzątek, więc nie ma w tym winy pracodawca. Wysokość przyznanego w ZUS uszczerbku na zdrowiu w przypadku oparzenia zależy od tego jak doszło do urazu, jaki procent ciała został objęty poparzeniem, którego stopnia jest to poparzenie, jak goją się rany, czy zostaną blizny oraz jaki będzie stan zdrowia po zakończonym leczeniu.

  Procedura uzyskania odszkodowania z ZUS:
  – po wypadku należy zgłosić zdarzenie pracodawcy, który powinien przygotować protokół powypadkowy i zgłosić szkodę w ZUS,
  – po zakończonym leczeniu i uzyskaniu druku OL-9 składamy w ZUS wniosek o jednorazowe odszkodowanie,
  – w przeciągu 7 dni ZUS powinien zorganizować komisję lekarską,
  – po naocznym badaniu lekarz orzecznik stwierdza wysokość uszczerbku na zdrowiu i wydaje orzeczenie,
  – od chwili otrzymania orzeczenia mamy 14 dni na odwołanie,
  – w razie zaakceptowania orzeczenia ZUS wydaje decyzję w ciągu 14 dni i ma kolejne 30 dni na wypłatę świadczenia.

  W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez wysłanie zgłoszenia albo odpowiedzi na forum.

  Pozdrawiam,
  Izabela

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.