fbpx

odszkodowanie po złamaniu nogi

donna
Poszkodowany

2 grudnia złamałam nogę na terenie prywatnym. Założono gips na 5 tygodni. Po tym okresie 7 stycznia 2008 gips zdjęto i okazało się, że mam naderwane ścięgno achillesa i kolejne 5 tygodni nie mogłam stawać na nodze. 4.lutego mam się zgłosić do ortopedy na wizytę kontrolną i podjąć dalszą rehabilitację.

Jestem pracownikiem ubezpieczonym.

Kiedy powinnam zacząć załatwiać jakieś odszkodowanie i od czego zacząć. Czy mogę się ubiegać o jakieś dodatkowe pieniądze, bo wiadomo, że przebywając na zwolnieniu lekarskim środków finansowych jest znacznie mniej. Proszę o poradę.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

machoniowy_stol
Poszkodowany

jeżeli to był wypadek w domu z ZUSu nie przysługuje Ci odszkodowanie, natomiast możesz starać się o odszkodowanie z włąsnego dobrowolnego ubezpieczenia NW lub z pracowniczego, Pani Ewania na tym się zna, ale zadaj pytanie w dziale wypadek w pracy, może Ci coś podpowie pozdro!

Katarzyna240
Poszkodowany

Złamałam rękę w drodze z pracy.Do kiedy mogę zgłosić w Zakładzie Pracy.Czy wystarczy jeżeli zgłoszę po zakończeniu l-4 czy muszę wcześniej.Złamałam 8 stycznia

Ewania
Poszkodowany

Po kolei:

DONNA - "machoniowy stol" odpowiedzial Ci bardzo dobrze. Nie wiem, co mialas na mysli piszac, ze jestes pracownikiem ubezpieczonym?

Jesli chodzi o swiadczenia z ubezpieczenia spolecznego - czyli z ZUS, to tak jak napisal MS - z tytulu wypadku nie zwiaznego z pracą nic Ci sie nie nalezy.

Jesli natomiast mialas na mysli jakies ubezpieczenie w Towarzystwie Ubezpieczeniowym (np. grupowe w zakladzie pracy, lub indywidualne, ktore oplacasz sobie sama) to o odszkodowanie mozesz zaczac sie starac dopiero PO zakonczonym leczeniu i rehabilitacji.

Zwroc sie wtedy albo do swoich kadr (jesli dot. ubezp. grupowego) albo do swojego posrednika ubezpieczeniowego (jesli dot. to ubezpieczenia indywidualnego).

KATARZYNO - wypadek w drodze do pracy lub z pracy nalezy zglosic rowniez jak najszybciej, bo - choc nie ma z tego tytulu juz jednorazowego odszkodowania i innych niektorych swiadczen, ktore wystepuja przy wypadkach PRZY pracy to - jesli zostanie sporzadzona "Karta wypadku w drodze z pracy" - bedziesz miala zwolnienie platne 100 % (potocznie mowiąc) a nie tylko 80 % jak w przypadku "zwyklego" chorobowego.

Tak wiec - w Twoim interesie lezy, zeby zaklad pracy jak najszybciej sporządzil Karte wypadku w drodze z pracy i na jej podstawie naliczyl Ci 100 % "chorobowego".

Pozdrawiam:-)

imported_Polamaniec
Poszkodowany

Witam

Ja uległam wypadkowi w drodze do pracy spadając ze schodów i łamiąc sobie poważnie nogę. Zgłosiłam wypadek do firmy telefonicznie-czekając na pogotowie - a potem po wypisie ze szpitala zawożąc zwolnienie lekarskie- jak narazie za pierwszy miesiąc nieobecności w pracy policzyli mi 80% wynagrodzenia jak przy zwykłym zwolnieniu "chorobowym" Chciałam zapytać kiedy musiałabym zgłosić aby zakład pracy sporządził "kartę wypadku" i czy w moim przypadku mogę coś takigo zrobić. Nie wiem też czy moja firma płaci ubezpiecznie NW . I chciałabym sie dowiedzieć czy ewentualnie w ZUSie mogę ubiegać się i także kiedy o zasiłek rehabilitacyjny a także kiedy i w jakim przypadku mogłabym sie ubiegać o rentę chorobową i jak to formalnie wygląda i w jakich przypadkach.

Ewania
Poszkodowany

Jest tu pomieszanych kilka spraw.

Wypadek w drodze do pracy przeciez zglosilas. Pracodawca ma obowiazek sporzadzic karte wypadku. Ona daje podstawe do 100% "chorobowego". To jesli chodzi o ZUS. Przy wypadkach "w drodze" nie ma innych swiadczen z ubezpieczenia spolecznego, czyli z ZUS.

Piszesz, ze nie wiesz, czy Twoja firma placi ubezpieczenie NW? O to pytaj w kadrach.

A czy wiesz czy placi skladki do ZUS? To mozesz sprawdzic sobie sama.

Pracujesz legalnie? Masz umowe o prace? Dostajesz co miesiac pasek płacowy z wypłaty albo druk RMUA? Tam bedziesz miala wyszczegolnione składki.

imported_Polamaniec
Poszkodowany

Ewania :)

dziękuję :)

Ewania
Poszkodowany

:) Powodzenia!

Edek
Poszkodowany

Witam Państwa. Jestem żołnierzem i mam w pracy ubezpieczenie grupowe. Pół roku temu przewróciłem się na rowerze i złamałem nogę. Kolega mi powiedział, że mogę dostać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku. Co mam więc zrobić, żeby uzyskać odszkodowanie?

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

ubezpieczenia grupowe chronią nas od następstw nieszczęśliwych wypadków - ale nie wszystkich i nie zawsze. Radzę więc spojrzeć do umowy z ubezpieczycielem oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i sprawdzić czy takie zdarzenie jest objęte ochroną. W większości jednak polis tak poważny uraz jak złamanie nogi powinien być objęty ochroną, więc radzę zebrać komplet dokumentów medycznych i po zakończonym leczeniu zgłosić się do ubezpieczyciela z prośbą o wypłatę odszkodowania. Proszę też sprawdzić, czy Pana polisa obejmuje pobyt w szpitalu, operację czy koszty leczenia.

Co do samego urazu to wysokość uszczerbku na zdrowia zależy od rodzaju polisy oraz jej warunków a także od samego urazu, jego leczenia oraz stanu zdrowia po zakończonym leczeniu. Bez kompletu dokumentów medycznych oraz polisy nie jestem w stanie podać konkretnej wysokości uszczerbku. Wysyłam artykuł w temacie urazu nóg, może okaże się pomocny.

Życzę zdrowia i powodzenia. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez zgłoszenie albo odpowiedź na forum.

Pozdrawiam,

Izabela

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać