fbpx

odszkodowanie po złamaniu nogi

 • This topic has 9 odpowiedzi, 7 odpowiedzi, and was last updated 07/02/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #200752
  donna

  2 grudnia złamałam nogę na terenie prywatnym. Założono gips na 5 tygodni. Po tym okresie 7 stycznia 2008 gips zdjęto i okazało się, że mam naderwane ścięgno achillesa i kolejne 5 tygodni nie mogłam stawać na nodze. 4.lutego mam się zgłosić do ortopedy na wizytę kontrolną i podjąć dalszą rehabilitację.
  Jestem pracownikiem ubezpieczonym.
  Kiedy powinnam zacząć załatwiać jakieś odszkodowanie i od czego zacząć. Czy mogę się ubiegać o jakieś dodatkowe pieniądze, bo wiadomo, że przebywając na zwolnieniu lekarskim środków finansowych jest znacznie mniej. Proszę o poradę.
  Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

  #260702
  machoniowy_stol

  jeżeli to był wypadek w domu z ZUSu nie przysługuje Ci odszkodowanie, natomiast możesz starać się o odszkodowanie z włąsnego dobrowolnego ubezpieczenia NW lub z pracowniczego, Pani Ewania na tym się zna, ale zadaj pytanie w dziale wypadek w pracy, może Ci coś podpowie pozdro!

  #260703
  Katarzyna240

  Złamałam rękę w drodze z pracy.Do kiedy mogę zgłosić w Zakładzie Pracy.Czy wystarczy jeżeli zgłoszę po zakończeniu l-4 czy muszę wcześniej.Złamałam 8 stycznia

  #260704
  Ewania

  Po kolei:
  DONNA – „machoniowy stol” odpowiedzial Ci bardzo dobrze. Nie wiem, co mialas na mysli piszac, ze jestes pracownikiem ubezpieczonym?
  Jesli chodzi o swiadczenia z ubezpieczenia spolecznego – czyli z ZUS, to tak jak napisal MS – z tytulu wypadku nie zwiaznego z pracą nic Ci sie nie nalezy.

  Jesli natomiast mialas na mysli jakies ubezpieczenie w Towarzystwie Ubezpieczeniowym (np. grupowe w zakladzie pracy, lub indywidualne, ktore oplacasz sobie sama) to o odszkodowanie mozesz zaczac sie starac dopiero PO zakonczonym leczeniu i rehabilitacji.

  Zwroc sie wtedy albo do swoich kadr (jesli dot. ubezp. grupowego) albo do swojego posrednika ubezpieczeniowego (jesli dot. to ubezpieczenia indywidualnego).

  KATARZYNO – wypadek w drodze do pracy lub z pracy nalezy zglosic rowniez jak najszybciej, bo – choc nie ma z tego tytulu juz jednorazowego odszkodowania i innych niektorych swiadczen, ktore wystepuja przy wypadkach PRZY pracy to – jesli zostanie sporzadzona „Karta wypadku w drodze z pracy” – bedziesz miala zwolnienie platne 100 % (potocznie mowiąc) a nie tylko 80 % jak w przypadku „zwyklego” chorobowego.
  Tak wiec – w Twoim interesie lezy, zeby zaklad pracy jak najszybciej sporządzil Karte wypadku w drodze z pracy i na jej podstawie naliczyl Ci 100 % „chorobowego”.

  Pozdrawiam:-)

  #260705
  imported_Polamaniec

  Witam
  Ja uległam wypadkowi w drodze do pracy spadając ze schodów i łamiąc sobie poważnie nogę. Zgłosiłam wypadek do firmy telefonicznie-czekając na pogotowie – a potem po wypisie ze szpitala zawożąc zwolnienie lekarskie- jak narazie za pierwszy miesiąc nieobecności w pracy policzyli mi 80% wynagrodzenia jak przy zwykłym zwolnieniu „chorobowym” Chciałam zapytać kiedy musiałabym zgłosić aby zakład pracy sporządził „kartę wypadku” i czy w moim przypadku mogę coś takigo zrobić. Nie wiem też czy moja firma płaci ubezpiecznie NW . I chciałabym sie dowiedzieć czy ewentualnie w ZUSie mogę ubiegać się i także kiedy o zasiłek rehabilitacyjny a także kiedy i w jakim przypadku mogłabym sie ubiegać o rentę chorobową i jak to formalnie wygląda i w jakich przypadkach.

  #260706
  Ewania

  Jest tu pomieszanych kilka spraw.
  Wypadek w drodze do pracy przeciez zglosilas. Pracodawca ma obowiazek sporzadzic karte wypadku. Ona daje podstawe do 100% „chorobowego”. To jesli chodzi o ZUS. Przy wypadkach „w drodze” nie ma innych swiadczen z ubezpieczenia spolecznego, czyli z ZUS.
  Piszesz, ze nie wiesz, czy Twoja firma placi ubezpieczenie NW? O to pytaj w kadrach.
  A czy wiesz czy placi skladki do ZUS? To mozesz sprawdzic sobie sama.
  Pracujesz legalnie? Masz umowe o prace? Dostajesz co miesiac pasek płacowy z wypłaty albo druk RMUA? Tam bedziesz miala wyszczegolnione składki.

  #260707
  imported_Polamaniec

  Ewania :)
  dziękuję :)

  #260708
  Ewania

  :) Powodzenia!

  #382179
  Edek
  Uczestnik

  Witam Państwa. Jestem żołnierzem i mam w pracy ubezpieczenie grupowe. Pół roku temu przewróciłem się na rowerze i złamałem nogę. Kolega mi powiedział, że mogę dostać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku. Co mam więc zrobić, żeby uzyskać odszkodowanie?

  #382201
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  ubezpieczenia grupowe chronią nas od następstw nieszczęśliwych wypadków – ale nie wszystkich i nie zawsze. Radzę więc spojrzeć do umowy z ubezpieczycielem oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i sprawdzić czy takie zdarzenie jest objęte ochroną. W większości jednak polis tak poważny uraz jak złamanie nogi powinien być objęty ochroną, więc radzę zebrać komplet dokumentów medycznych i po zakończonym leczeniu zgłosić się do ubezpieczyciela z prośbą o wypłatę odszkodowania. Proszę też sprawdzić, czy Pana polisa obejmuje pobyt w szpitalu, operację czy koszty leczenia.

  Co do samego urazu to wysokość uszczerbku na zdrowia zależy od rodzaju polisy oraz jej warunków a także od samego urazu, jego leczenia oraz stanu zdrowia po zakończonym leczeniu. Bez kompletu dokumentów medycznych oraz polisy nie jestem w stanie podać konkretnej wysokości uszczerbku. Wysyłam artykuł w temacie urazu nóg, może okaże się pomocny.

  Życzę zdrowia i powodzenia. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez zgłoszenie albo odpowiedź na forum.

  Pozdrawiam,
  Izabela

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.