fbpx

Odszkodowanie pzu, przecięte ścięgna

nenata1@wp.pl
Poszkodowany

witam

mąż jest ubezpieczony w pzu życie na kwote 7000(ubezp.indywidualne) 16 lutego uległ wypadkowi,przeciął rękę szlifierką kontową czego skutkiem było:rana szarpana grzbietu ręki lewej z uszkodzeniem prostownika palca V ręki lewej oraz prostownika łokciowego nadgarstka ręki lewej(S66.8).Leczenie operacyjne,rekonstrukcja ścięgien,szycie rany,szyna gipsowa przez 4 tyg,miesiąc rehabilitacji,45 dni zwolnienia l4(S66,89.00,93.00)ręka nie wróciła do sprawności.Po zakończeniu leczenia mąż złożył dokumenty w PZU o przyznanie odszkodowania,dzisiaj zadzwoniła Pani proponując mężowi 420 zł odszkodowania (tj.1,5 % uszczerbku),dodam że 4 lata temu za przecięcie jednego palca i lekkie uszkodzenie kości mąż dostał 560 zł,bardzo proszę o poradzenie co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić?czy propozycja pzu jest sprawiedliwa?

nenata1@wp.pl
Poszkodowany

dziękuje bardzo za odpowiedz,też uważam że jest to zaniżony procent,mam nadzieje że odwołanie przyniesie pozytywny efekt!

metaxurgijo
Poszkodowany

witam mialem podobna sytuacje tylko ze z kolanem zus przyznal mi 15 % a pzu 8 % odwolalem sie od decyzij pzu czekalem ok 3 tygodni i pzu wezwalo mnie jeszcze raz do siebie ale juz do glownej siedziby tj w katowicach na mickiewicza tam siedzialo 4 lekarzy i o dziwo dolozyli jeszcze 11 % radze ci odwoluj sie nic nie stracisz mozesz tylko zyskac pozdrawiam

Belka
Poszkodowany
metaxurgijo pisze:
witam mialem podobna sytuacje tylko ze z kolanem zus przyznal mi 15 % a pzu 8 % odwolalem sie od decyzij pzu czekalem ok 3 tygodni i pzu wezwalo mnie jeszcze raz do siebie ale juz do glownej siedziby tj w katowicach na mickiewicza tam siedzialo 4 lekarzy i o dziwo dolozyli jeszcze 11 % radze ci odwoluj sie nic nie stracisz mozesz tylko zyskac pozdrawiam

Przed odwolaniem prosiles o kopie orzeczenia ? ja bylam wczoraj i nie mila pani powiedziala ze takich orzeczen nie wydają ze jest tylko suma % na decyzji i koniec ,nie ma odwolan ... mysle ze chciala mnie zbyc

nenata1@wp.pl
Poszkodowany

witam

dzisiaj mąż dostał decyzje z pzu,przyznali 5 %,nie wiem czy powinien pisać odwołanie,czy ma sznase na więcej?czy decyzja pzu jest sprawiedliwa?bardzo prosze o porade w tej sprawie.Jak napisać takie odwołanie?

dawidbusa
Poszkodowany

CHCIAŁBYM SIE SKONTAKTOWAC Z PANI MEZEM PONIEWAZ

Witam.Jestem po wypadku,spadajacy odłamek szyby przecioł mi reke.

operacja odbyła sie 18.07.2010

Rozppoznanie : rana cieta przedramienia prawego z uszkodzeniem nerwu lokciowego,tetnicy lokciowej,zginacza łokciowego nadgarstka,zginacza powierzchniowego i głebokiego palca IV,czesciowym uszkodzeniem zginaczy palca III.

(pisze wszystko jedna reka-lewa)

Moje pytania: czy odzyskam sprawnosc reki?? jak dlugo to trwa??

kiedy poczuje małego palca??(szyty nerw był) jak dlugo on sie zrasta??

kiedy zejdzie mi obrzeg po operacji?? czy normalna ta reka bedzie jak poprzednio??

xxx

i pytankojeszcze o odszkodowanie mozna starac sie po leczeniu?

Dominika
Poszkodowany
nenata1@wp.pl pisze:
witam

dzisiaj mąż dostał decyzje z pzu,przyznali 5 %,nie wiem czy powinien pisać odwołanie,czy ma sznase na więcej?czy decyzja pzu jest sprawiedliwa?bardzo prosze o porade w tej sprawie.Jak napisać takie odwołanie?

Oni w pierwszym orzeczeniu zawsze dają najnizszą wartość z widełek.

Proszę się odwoływać ale nie przekroczyć terminu jaki Pani dali.

Dominika
Poszkodowany
dawidbusa pisze:
CHCIAŁBYM SIE SKONTAKTOWAC Z PANI MEZEM PONIEWAZ

Witam.Jestem po wypadku,spadajacy odłamek szyby przecioł mi reke.

operacja odbyła sie 18.07.2010

Rozppoznanie : rana cieta przedramienia prawego z uszkodzeniem nerwu lokciowego,tetnicy lokciowej,zginacza łokciowego nadgarstka,zginacza powierzchniowego i głebokiego palca IV,czesciowym uszkodzeniem zginaczy palca III.

(pisze wszystko jedna reka-lewa)

Moje pytania: czy odzyskam sprawnosc reki?? jak dlugo to trwa??

kiedy poczuje małego palca??(szyty nerw był) jak dlugo on sie zrasta??

kiedy zejdzie mi obrzeg po operacji?? czy normalna ta reka bedzie jak poprzednio??

xxx

i pytankojeszcze o odszkodowanie mozna starac sie po leczeniu?

o sprawność ręki pytaj lekarza a nie forumowiczów ;)

można się starać. Jeśli to wypadek przy pracy to w zus.

Jeśli pracowałeś u kogoś i upadek szyby był ich winą lub zaniedbaniem to także od pracodawcy.

Jeśli to był wypadek w domu to tylko, gdy miałeś jakies dobrowolne ubezpieczenie.

Kasia Kaśka
Poszkodowany

Witam. Mam wykupioną indywidualną polisę w PZU. W trakcie małego wypadku podczas gry w siatkówkę zerwałam ścięgno Achillesa. PZU przyznało mi 3% uszczerbku na zdrowiu i wypłaciło 1200 zł. Czy to nie za mało?

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

w przypadku polis indywidualnych NW duże znaczenie przy odszkodowaniu ma sama umowa, którą się zawarło oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Każdy ubezpieczyciel ma wiele różnych wariantów polis, więc trzeba sprawdzić na jakie warunki się zgodziliśmy. Ubezpieczyciela mają swoje tabele uszczerbku na zdrowiu, więc może w nich być wskazane jaki zakres procentowy może być przyznany przy zerwaniu ścięgna Achillesa. Radzę więc zapoznać się z OWU.

Przyznawany uszczerbek na zdrowiu zależy od bardzo wielu czynników: samego urazu, długości i intensywności leczenia, konieczności odbycia operacji czy rehabilitacji oraz stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Zerwanie ścięgna Achillesa może powodować zarówno mały jak i bardzo duży uszczerbek na zdrowiu (1-35%). Przyznane 3% wydaje się niewielkie (ale tak jak napisałam zależy to od zawartej umowy), więc warto się odwołać, bo pierwsze decyzje są często zaniżone.

Życzę powodzenia i dużo zdrowia. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez wysłanie zgłoszenia albo odpowiedź na forum.

Pozdrawiam,

Izabela

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać