fbpx

Odszkodowanie z AC – Faktury

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200049
  seeb29

  Witam

  Miałem szkode z tytułu AC (motocykl), po oględzinach i kalkulacji wyplacono kwotę bezsporną w wysokości 2000zl. Wykonalem na swój koszt wycene w serwisie i wyszło duzo więcej , skierowałem prośbe o ponowną kalkulacje z uwzględnieniem przedstawionego kosztorysu na co otrzymałem odp. odmowną „wszystko co wyjdzie więcej poparte fakturami wypłacimy”. Naprawa w autoryzowanym serwisie wyniosła mnie 8000zl na co dostałem fakture z terminem płatności 7dni, przedstawiłem ją w pzu i moge czekac nawet 30 dni (rozumiem 30 dni kalendarzowych). Po 7 dniach serwis zażądał pełnej kwoty w innym wypadku naliczy mi odsetki i parkingowe więc wpłaciłem całą sumę i odebrałem pojazd. Minęły 3 tygodnie i żadnego odzewu z pzu.
  – czy moge obciążyć ubezpieczalnie za transport niesprawnego pojazdu do serwisu?
  – czy można naliczyc im odsetki za termin oczekiwania na rospatrzenie sprawy, które defakto naliczyłby mi serwis?
  – jak to jest z rzadkimi pojazdami gdzie nie ma w bazach eurotaxu itp. cześci zamiennych i dochodzi do sutuacji że procownicy biora sobie ceny z sufitu twierdzac że bazują na cenach z rynku niemieckiego ( podam przykład :cześć wyceniona przez pzu na 100zl kosztuje w serwisie 2300zl)?

  Dziękuję za odpowiedz

  #209830
  Campter.pl

  Możliwość obciążenia ubezpieczalni za transport niesprawnego pojazdu do serwisu jest zależna wyłącznie od postanowień ubezpieczenia AC. W większości ubezpieczeń AC taka opcja jest gwarantowana, jednakże bez bliższego zapoznania się z warunkami ogólnymi AC nie jestem w stanie Panu odpowiedzieć na to pytanie – warto samemu wczytać się w OWU i sprawdzić, czy taka opcja istnieje w tym przypadku. Niestety nie może Pan obciążyć zakładu ubezpieczeń odsetkami, których Pan w rzeczywistości nie zapłacił. Jeśli w bazie Eurataxu nie ma konkretnego pojazdu lub jego modelu, wówczas ustala się rzeczywiście ceny z rynku.

  #209831
  seeb29

  Witam

  #209832
  seeb29

  Właśnie otrzymałem wypłate odszkodowania za przedstawioną miesiąc wcześniej fakture.
  Sęk w tym że wypłacili tylko sume netto a ja płaciłem za naprawę brutto czyli 1500 więcej.
  Jakim prawem potrącili mi podatek?

  #209833
  seeb29

  W OWU wyczytałem że jeżeli kwota ubezpieczenia została pomniejszczona o podatek wówczas
  koszty naprawy również są pomniejszone o podatek. Na mojej umowie wygląda to następująco,
  kwota ubezpieczenia, obok niej 3 kwadraciki (z VAT , bez VAT, bez VAT w czesci) i żaden z nich nie jest odchaczony.

  #209834
  Campter.pl

  Jeżeli nie jest Pan podatnikiem podatku VAT i nie może Pan uzyskać zwrotu wówczas powinien Pan otrzymać odszkodowanie wraz z podatkiem. Przypuszczam, iż w Pana sytuacji nie pomniejszał Pan ubezpieczenia o podatek, tym samym zakład ubezpieczeń nie ma prawa dokonać takiego pomniejszenia. Prawdopodobnie zaszła pomyłka ubezpieczyciela, dlatego należy zwrócić się o zapłatę pozostałej części odszkodowania.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.