fbpx

Odszkodowanie z kolizję podczas kursu na prawo jazdy kat. B

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #207128
  bujacz

  Witam
  Pod koniec zeszłego roku Zona podczas kursu praktycznego miała kolizję drogową. Podczas zatrzymania auta, najechał na nią inny. Ewidentna wina drugiego. Skutek – stłuczony kręgosłup i jama brzuszna, L-4 około miesiąca. Żona na ból nadal się skarży.. Do tego koszty dodatkowych jazd, lęk przed kierowaniem (ważny podczas zdawania na prawko)..i tak dalej.
  Sprawa była niedawno skierowana do ubezpieczyciela, niedawno lekarz wystawił zaświadczenie o ukończeniu leczenia.
  Zasądzone zostało odszkodowanie 1 tyś zł + niecałe 3 tysiące gdy Żona zdecyduje się na polubowne załatwienie sprawy. Jak nie – pozostaje droga sądowa.
  Teraz pytanie – czy lepiej zostać przy tym co jest czy warto poświęcić trochę czasu na sprawę?

  #290093
  Parus Lex

  Warto poświęcić trochę czasu na sprawę. Ugodowe zakończenie zamknie możliwość otrzymania dalszego odszkodowania, np. kosztów leczenia i rehabilitacji. Po za tym ugoda na początku likwidacji skody rzadko bywa korzystna dla Poszkodowanego i z dużym prawdopodobieństwem istnieje możliwość uzyskania wyższego odszkodowania i zadośćuczynienia od kwoty, którą aktualnie proponuje ubezpieczyciel. Brak zgody na ugodę nie oznacza od razu skierowania sprawy do sądu, bo równie skutecznie można dochodzić dalszego odszkodowania polubownie. W razie dalszych wątpliwości proszę o kontakt z Kancelarią.

  #290094
  Kancelarie Prawne

  Witam,
  warto się wstrzymać, zebrać wszelką posiadaną dokumentację i wówczas skierować stosowne roszczenie z dokładnym uzasadnieniem. Istnieje możliwość podwyższenia przyznanej kwoty bez zawierania ugody, wówczas odszkodowanie zostanie dopłacone, ale do sprawy można będzie wrócić. W praktyce zakłady ubezpieczeń przyznają wyższe kwoty zadośćuczynienia stąd taka propozycja. Warto skonsultować sprawę z profesjonalnym pełnomocnikiem, który podpowie jaka rzeczywiście kwota jest do uzyskania przynajmniej w przybliżeniu po zapoznaniu się z dokumentacją. W razie pytań pozostaję do dyspozycji kontakt przez stopkę. Konsultacje udzielane są bezpłatnie. Pozdrawiam.

  #290095
  bujacz

  Dziękuję za odpowiedzi :)

  #290096
  Parus Lex
  bujacz wrote:
  Dziękuję za odpowiedzi :)

  Cała przyjemność po mojej stronie W razie dalszych wątpliwości proszę pisać.

  #290097
  szkoda

  Popieram- zwykle ugoda jest na warunkach mało korzystnych dla poszkodowanego.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.