fbpx

odszkodowanie z NW sprawcy wypadku

• This topic has 57 odpowiedzi, 20 odpowiedzi, and was last updated 05/03/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 58)
  • Autor
    Wpisy
    kinga

Witam.
    Prosiłabym o uzyskanie odpowiedzi na temat uzyskania odszkodowania z NW sprawcy. jestem wraz z koleżanką ofiarą wypadku, w którym kierowca tira uderzyl w stojący w korku nasz samochód osob. i doznałyśmy urazu głowy, stłuczenia odcinka kregosłupa szyjnego, podejrzenie wstrząsu mózgu. W chwli obecnej jest 4 dni po wypadku i głowa oraz szyja nadal b. bolą. Karetka zabrała nas na prześwietlenie, tomograf ani rtg nie wykazały pęknięć ani złamań (na szczescie) ale nadal czujemy się żle. mam pytanie czy jeśli udam sie już w swoim miejscu zamieszkania do szpitala i będą chcieli zostawić nas na obserwacji, to czy jest sens męczyć się w tych szpitalach, czy wys. odszkodowania w takim przypadku moze byc wyższa, jeśli tam zostaniemy i czy jest jakiś wymagany min. czas pobytu w sztalu czy to nie ma zanczenia? /.tak na zdrowy rozum to raczej usczerbek na zdrowiu liczy sie dl ubezpieczalini i ewent, staraty w życiu osobistym i zawodowym? Co robić? Zeby było ciekawiej sprawca jest Czechem i nie wiem czy to nie skomplikuje sprawy, badż rozłozy jej w czasie? /jestem też dodatkowo ubezp. w PZU, wiec rozumiem ze oddzelnie moge ubiegac sie o odszkodowanie w PZU? i jescze jedno czy to prawdw że min 21 dni musze pzebywac na zwolnieniu lekarskim cz y to jakąś bzdurę usłyszałam?
    Koleżanka z kolei mogłaby sie ubiegać o odszkodowanie z naszego NW i OC sprawcy zdaję się, ale jesli ja nie mialam oplaconej skaldi NW to chyba zostaje jej tylko ta druga możliość? Proszę o pomoc jeśli są Państwo w stanie mi taką zaoferować, z góry dziękuję Kinga.

asia

Witam.
    O odszkodowanie z NW sprawcy kolizji mogą się ubiegać jedynie pasażerowie samochodu sprawcy. Pytanie kto spowodował wypadek? Jeżeli Pani i posiada Pani NW to pasażerowie Pani samochodu mogą się ubiegać o takie odszkodowanie. Jeżeli sprawcą był TIR, przy założeniu że posiada NW, nie może Pani na tej podstawie żądać odszkodowania. Możliwe jest natomiast dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy wypadku. Tak dla kierowcy samochodu uczestnika wypadku (czyli dla Pani) jak i dla pasażerów tego samochodu.
    Pobyt w szpitalu oczywiście ma wpływ na obliczanie wysokości odszkodowania, przy założeniu, że był on konieczny dla wykonania leczenia czy badań.
    Jeżeli posiada Pani dodatkowe ubezpieczenie w PZU, może Pani ubiegać się o odszkodowanie również od tego zakładu.
    Skoro nie opłaciła Pani składki NW, koleżanka nie może się ubiegać o odszkodowanie z tego ubezpieczenia.
    Nie ma również zapisu mówiącego o 21-dniowym okresie przebywania na zwolnieniu lekarskim jako warunku rozważenia sprawy przez zakład ubezpieczeń.
    pozdrawiam

kinga

Dziękuję za niezbędne mi wyjaśnienia.
    Pozdrawiam.

M55

Miałam wypadek samochodowy( ofiara wypadku) …. lekarze stwierdzili skręceie kręgosłupa szyjnego. siedziałam w domu na L4 dwa miesiące…chodziłam 1,5 miesiąca w kołnierzu strasznie mnie wszystko bolało nawet nie umiałam się schylić aby czegoś podnieśc z podłogi. gdy starałam się o odszkodowanie to dano mi tylko 2% uszczerbku na zdrowiu dostałam zaledwie 160 zł. dlaczego? przeciarz tyle się na cierpiałam a oni to uznali za nic !

mitra

Wnioskuje, że odszkodowanie dostałaś z NNW, jeżeli nie byłeś sprawcą wypadku należy Ci się również odszkodowanie z oc sprawcy. Jest ono zawsze dużo większe niż nw, ale w tej kwestii proponuje skorzystać z pomocy, bo sam bedziesz sie bardzo długo męczyła z jego uzyskaniem, a i tak nie wiadomo czy uzyskasz taką kwotę jaka Ci się należy.

blondi2021

Jestem poszkodowaną w wypadku samochodowym, byłam pasazerem i nie było drugiego samochodu uczestniczącego w zdarzeniu. Czy nalezy mi sie odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia OC samochodu którego byłam pasazerem a nie kierowcą?

gruz

jeśli sprawcą wypadku, był kierowca pojazdu którym się poruszaliście, to możesz dochodzić odszkodowania z OC tego pojazdu.

blondi2021

Sprawcą był kierowca samochodu którym jechał, niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych. W TU powiedzieli że odszkodowanie z NNW dostane napewno a z OC niewiadomo. Moze tak być? Jakie są przesłanki ku temu żeby takiego odszkodowania nie dostac?

gruz

Przesłanki mogą być różne – trudno je wymienić – po to właśnie likwidacja szkody. Proces ten doprowadza do ustalenia odpowiedzialności, a jeśli takowa będzie to ustalenie wysokości należnego odszkodowania.

anna12

Jestem sprawcą wypadku jechałam sam. I mam pytanie czy przysługuje mi odszkodowanie NNW. Byłam u chirurga zrobiono mi zdjęcie na szczęście nic nie mam złamanego dostałam 2 tygodnie L4. Jeśli przysługuje mi odkodowanie to co mam zrobić ?

slawek21wroc

Witam

Spotkało mnie nie miłe zdarzenie…miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy. Jechałem na miejscu pasażera swoim autem który został ubezpieczony w firmie. Posiadałem ubezpieczenie na cztery osoby w aucie. Doznałem kompresyjnego złamania kręgu L4 z uszkodzeniem nerwów u prawej nogi – Skręcenia kręgów szyjnych – Przestawiona przegroda nosowa. I czy jeśli wypadek miałem juz około osmiu miesiecy temu i nadal sie lecze u lekarzy i tak dalej , rehabilitacje. Nie zakończyłem leczenia w jaki sposób mam się starać o odszkodowanie z NW czy jak skończę leczenie czy już teraz mogę ? Prosze o odpowiedz

Dziękuje z góry Sławek

fabianopulos

z NW po zakończeniu leczenia , natomiast już teraz możesz starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku.

prawnik4
    slawek21wroc wrote:
    Witam

Spotkało mnie nie miłe zdarzenie…miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy. Jechałem na miejscu pasażera swoim autem który został ubezpieczony w firmie. Posiadałem ubezpieczenie na cztery osoby w aucie. Doznałem kompresyjnego złamania kręgu L4 z uszkodzeniem nerwów u prawej nogi – Skręcenia kręgów szyjnych – Przestawiona przegroda nosowa. I czy jeśli wypadek miałem juz około osmiu miesiecy temu i nadal sie lecze u lekarzy i tak dalej , rehabilitacje. Nie zakończyłem leczenia w jaki sposób mam się starać o odszkodowanie z NW czy jak skończę leczenie czy już teraz mogę ? Prosze o odpowiedz

Dziękuje z góry Sławek

Tak jak napisał kolega powyżej z ubezpieczenia NNW wniosek o świadczenie składa się po zakończeniu leczenia, trzeba tylko pilnować aby nie minął 3 letni termin przedawnienia.

Dużo większe świadczenia może Pan uzyskać z ubezpieczenia OC samochodu i bez znaczenia że to Pański samochód.

W przypadku pytań, pomocy prosimy o kontakt z naszą firmą – stopka poniżej.

jatom

jeśli można ja podepnę się do tematu…w jaki sposób ubiegać się o zwrot kosztów leczenia,przejazdów z OC sprawcy?Są faktury,wszystko udokumentowane.Czy wysłać pismo do PZU+faktury?Kilka zostało już wysłąnych ale PZU nie reaguje…

Celi85

Witam ponownie.Okazało się że PZU również (oprócz odszkodowania z OC sprawcy) sprawia problemy w kwestii odszkodowania NW- i napiszę to wprost oszukuje-…Po zgłoszeniu otrzymałam sumę 750zł. (z umowy wynikało że za 1% uszczerbku PZU liczy 150zł.).Na pozostałą część kwoty kazano mi czekać ponad 8 miesięcy aż odbędzie się kolejna komisja,otrzymałam następne 3%.Wynika z tego że PZU z tytułu NW nadal jest mi winne 450zł.Powiedziano mi że mam czekać…jednak minęło już sporo czasu i nic…Mam już dosyć tego „kręcenia”,milczenia,oszustw i złego traktowania przez PZU…Chce upomnieć się o pieniążki które są mi potrzebne na leczenie i rehabilitacje które nadal są w kontynuacji.Proszę o pomoc…na jaki artykuł mogę się powołać w piśmie,jak ująć?Pozdrawiam i będę wdzięczna za każdą wskazówkę…

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 58)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.