fbpx

odszkodowanie z oc sprawcy-naprawa auta do wysokości szkody

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200098
  seba123

  Chciałby prosić o dopowiedż na pytanie dotyczące odszkodowania z oc sprawcy.
  W lutym uderzył w mój samochód facet wymuszając pierwszństwo. Zgłosiłem szkodę w jego TU. Dostałem informację o wysokości szkody która wynosi 33 000 zł.
  Wartoś samochodu przed wypadkiem wyceniono na 45 000 zł. TU napisało o nadmiernych kosztach i wycenił mój uszkodzony samochód na 19 000 zł. Dzwoniłem po komisach skupujących wraki i najwyższą cenę jaką uzyskałem to 10 000zł. Pomocy czy ja muszę być tyle stratny. Czy mogę naprawić samochód do wysokości szkody, co zrobić by nie dać się oszukać. W informacji brak adnotacji zakazującej naprawy samochodu

  #210059
  asia

  Witam
  Z podanych danych wynika, że TU zastosowało w Pana przypadku szkodę całkowitą, tzn. wypłaca odszkodowanie będące różnicą pomiędzy wartością rynkową samochodu przed wypadkiem a wartością wraku. Wariant szkody całkowitej zachodzi jednak tylko w wypadku, gdy koszty naprawy przewyższają wartość samochodu. Jeżeli wymieniona przez Pana kwota 33 000 zł to koszt naprawy uszkodzonego auta, to powinien Pan kwestionować zasadność metody obliczania odszkodowania przy użyciu szkody całkowitej (jeżeli nie potwierdził Pan do tej pory wyceny szkody sporządzonej przez likwidatora).
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.