fbpx

odszkodowanie z OC sprawcy- rodzina

• This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
    makowapanienka

Uczestniczyłam w wypadku drogowym, kierowcą był mój mąż. Wypadek był z jego winy. Nie miał zapłaconego AC i NW. Moje obrażenia to rana cięta na czola- miałam założone pięć szwów. Czy mogę domagać się odszkodowania z jego OC? Druga sprawa- pasażerka pojazdu którym kierował mój mąż jest na L4 już półtora miesiąca- nie była hospitalizowana, jednak dzień po wypadku stwierdziła ból w okolicy szyjnej i teraz ma załozony kołnierz ortopedyczny i stwierdzone naderwanie mięśni kręgosłupa (odcinek szyjny) na jakie odszkodowanie może liczyć?

gosiak

Jeśli pozostają państwo we wspólności majątkowej niestety Pani nie może otrzymać odszkodowania za doznaną szkodę. Natomiast druga pasażerka oczywiście ma takie prawo, nie jestem w stanie jednak określić kwoty ponieważ zależy ona głównie od uszczerbku stwierdzonego przez lekarza orzecznika.

lucyna_K

Prawo się zmieniło i bez względu czy jest się w wspólnocie majątkowej czy nie można starać się o odszkodowanie z OC męża to wiem na pewno. Owszem jeszcze dwa lata temu było to nie możliwe ale teraz tak.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.