fbpx

odszkodowanie z OC sprawcy- rodzina

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200918
  makowapanienka

  Uczestniczyłam w wypadku drogowym, kierowcą był mój mąż. Wypadek był z jego winy. Nie miał zapłaconego AC i NW. Moje obrażenia to rana cięta na czola- miałam założone pięć szwów. Czy mogę domagać się odszkodowania z jego OC? Druga sprawa- pasażerka pojazdu którym kierował mój mąż jest na L4 już półtora miesiąca- nie była hospitalizowana, jednak dzień po wypadku stwierdziła ból w okolicy szyjnej i teraz ma załozony kołnierz ortopedyczny i stwierdzone naderwanie mięśni kręgosłupa (odcinek szyjny) na jakie odszkodowanie może liczyć?

  #261244
  gosiak

  Jeśli pozostają państwo we wspólności majątkowej niestety Pani nie może otrzymać odszkodowania za doznaną szkodę. Natomiast druga pasażerka oczywiście ma takie prawo, nie jestem w stanie jednak określić kwoty ponieważ zależy ona głównie od uszczerbku stwierdzonego przez lekarza orzecznika.

  #261245
  lucyna_K

  Prawo się zmieniło i bez względu czy jest się w wspólnocie majątkowej czy nie można starać się o odszkodowanie z OC męża to wiem na pewno. Owszem jeszcze dwa lata temu było to nie możliwe ale teraz tak.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.