fbpx

Odszkodowanie z OC (winy w wypadku jeszcze nie uznali) ??????

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200279
  chmiela

  WItam wszystkich. Jakieś 2 miesiące temu mialem wypadek samochodowy, i do tej pory jeszcze nie uznali niczyjej winy, wezwali bieglych i kazali czekać !!! Ostatnio byly u mnie jakieś dwie panie z firmy zajmującej się odszkodowaniami i daly mi taką propozycję że mogą wystąpić o odszkodowanie dla mnie z mojego OC (nie mialem wykupionego NW), nawet jeśli nie uznali niczyjej winy to mogly już to zrobić. Samochód byl mój, aly byl zarejestrowany i oplacony na mojego dziadka a kierowcą w wypadku byl mój kolega. Spojrzaly one jeszcze w moją karte szpitalną i patrząc jakie obrażenia odnioslem w wyadku (tj. zlamania kości twarzowej, śniak mózgu, liczne blizny na twarzy, oraz obicia na ciele). Czy w takiej sytuacji jest możliwe takie odszkodowanie co mi zaproponowaly te panie ??

  #258641
  kamil

  Dla tych Pań liczy się podpisana umowa i później wypłacona im przez macierzystą firmę prowizja. To kto jest sprawcą (ważne że Ty jesteś poszkodowany, a ubezpieczenie Twojego samochodu jest na dziadka) jest w tym przypadku drugorzędne odszkodowanie i tak Ci się należy. Sprawdź dokładnie warunki jakie Ci zaoferowały te Panie (szczególnie procent od kwoty odszkodowania) , i jeżeli będzie wysoki (a w przypadkach gdy zjawia się u Ciebie pośrednik to najczęściej jest to spory procent) lepiej poszukaj sobie w necie innej firmy można znaleźć naprawdę tanie i solidne. Swoją drogą ciekawe skąd te Panie miały kontakt do Ciebie ? :-)

  #258642
  mariankaP

  Witam,
  Odszkodowanie oczywiście się Panu należy. Faktem jest, że na tym etapie żaden z ubezpieczyli może nie chcieć przyjąć odpowiedzialności za skutki wypadku -zderzenie się dwóch pojazdów = zasada winy. Wystąpienie z roszczeniami z Pana polisy nie na wiele sie zda, gdyż ubezpieczyciel też może kwestionować swoją odpowiedzialność. Tak to wygląda w standardzie, natomiast w Pana przypadku wcale tak być nie musi, ale aby udzielić wiążących informacji musiałbym znać więcej szczegółów przynajmniej z opinii biegłych i osobowego materiału dowodowego zebranego przez policję.

  (spam usuniety)
  admin note :
  otrzymujesz ostrzezenie chcesz sie reklamowac https://odzyskaj.info/oforum_odszkodowania.php

  #258643
  chmiela

  Wlaśnie wczoraj biegly uznal ze w wypadku byla nasza wina. Bylo to tak: Wchodząc w zakręt wyrzucilo nas z niego i jadący z naprzeciwka samochód jeszcze w nas uderzyl i zatrzymalismy sie na murowanym plocie. Kierowal mój kolega, ja bylem pasażerem i mialem zapięte pasy. Samochód byl zarejestrowany i oplacony na mojego dziadka (NW nie bylo wykupione, tylko OC). Wiec teraz zloże podanie o odszkodowanie z PZU ze szkoly, samochód byl ubezpieczony w HDI i czy moge sie jakoś starac o odszkodowanie z OC i gdzie mam o to wystąpić????

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.