fbpx

odszkodowanie z ubezpieczenia szzkolnego

• This topic is empty.
Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
    pawel11988

Witam! kilka miesiecy temu uleglam wypadkowi, co do odszkodowania z OC nie mam watpliowsci, ta sprawa zajmuje sie firma Votum, ale chcialabym sie dowiedziec czy moge rowniez ubiegac sie o pieniadze z ubezpieczenia szkolnego.

imported_michal

witam,
    w moim mniemaniu możesz
    a tak nawiasem, czytałem Twoje posty wcześniejsze, możesz mi powiedzieć ile Votum policzyło sobie za usługę? ciekaw jestem bardzo, będę wdzięczny, pozdrawiam!

bogna

Bardzo prosz napisac czy ta firma jest wiarygodna i jak się z nimi współpracuje jaki biorą procent od załatwionej sprawy i czy wogóle warto brac jakąś firmę czy załatwiac te sprawy samemu. Pytam się ponieważ ta sama firma zgłosiła się do mnie po wypadku syna i zaoferowała pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC, jeszce decyzji nie podjęłam i chciałabym zaczerpnąc informacji od kogoś kto miał już do czynienia z tą firmą. Z góry za odpowiedz serdecznie dziękuję.

witek

Votum bierze bardzo dużo jakbym sam wiedział rok temu że są zdecydowanie tańsze firmy to bym z ich usług skorzystał ale tak to jest jak się coś jeszcze w „szoku powypadkowym”podpisuje. Ich agent podpisał ze mną umowę na ponad 30 % mojego odszkodowania powiem wam szczerze ze jak teraz widzę że za tą samą usługę mogłem dać 15% to mnie szlag trafia…..

bogna

Firma votum zaproponowała mi 28 % i mówią mi że jest to korzystnie nie wiem nie zrobiłam jeszcze przeglądu rynku , ale z tego co się orientuję to do tych 15% o których piszesz trzeba dodac jeszcze vat .

asia

witam,
    obserwuje rozmowę w sprawie stawek prowizji oraz rzetelności i efektywności firm zajmujących się dochodzeniem odszkodowań, więc wypada mi zająć zdanie w sprawie:)
    Wypowiem się jednak w imieniu firmy, którą reprezentuje, nie zaś konkurencji. Prowizja jaką proponuje firma Campter nie jest wysoka obserwując stawki konkurencji. Pamiętać należy o tym, iż VAT jest w chwili obecnej doliczany do każdej usługi i produktu na rynku polskim i pewna jestem, że do 30% prowizji zostanie również doliczona. VAT jest naliczany od kwoty prowizji (tj. 15% wartości odszkodowania), nie zaś od całości odszkodowania. Powoduje to, iż koszt usługi kształtuje się na poziomie ok 17-18% (razem z VAT) i nie przewyższa oferty innych firm.
    Zaznaczam, iż prowizja 15% stanowi górną granicę naszego wynagrodzenia. W zależności od trudności sprawy i kwoty roszczenia możliwe jest zmniejszenie stawki.
    Co do solidności działań firm tego typu – sądzę, iż pod tym względem merytorycznym nie ma znaczących różnic w poziomie obsługi oferowanym przez firmy.

bogna

Proszę mi w takim razie napisac jaka jest stawka vat ?

bogna

28% w firmie która zaproponowała mi swoje usługi jest już z vat-em

Campter.pl

Vat jest wliczony w usługę, ale jest. Jeżeli nie by to rozbić to prowizja wyniosła by około 23 – 24 % plus VAT. Dużo.

bogna

Rozumię w takim razie, że VAT to 7 %

imported_michal

kobitko, naucz się na Boga liczyć! jakie 7%!?!?! w Polsce VAT od usług doradczych to 22%! jakie siedem! niech ktoś jej to wytłumaczy!

tyr

no już paru próbowało Bogna wytłumaczę najprościej jak się da masz odszkodowanie dla 1000 zł prowizja jakiejś tam firmy wynosi 10% z tej sumy czyli 100 zł i od tej stówki odprowadzasz sobie 22% Vat’u kapujesz już ?

bogna

Już rozumiem .A tak na marginesie nie miałam pojęcia ile wynosi VAT od usług doradczych i wcale się tego nie wstydzę bo poprostu nigdy się tym nie interesowałam. Mimo wszystko bardzo dziękuję za wytłumaczenie.

imported_michal

przepraszam, może za ostro zareagowałem, ale VAT wynosi standardowo 22%, 7% VAT w tej chwili obowiązuje chyba w księgarniach?
    standard jest jeden: 22%, i wszystko podlega vatowi.
    pozdrqa

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.