fbpx

Odszkodowanie z ZUSu za zerwanie przyczepu mięśnie bicepsa w łokciu

 • This topic has 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, and was last updated 10/09/2020 by Marta Sordon.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #393215
  Michał
  Uczestnik

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy należy mi się odszkodowanie z zusu za zerwany przyczep bicepsa. Dodam, że prowadzę firmę jednoosobową i płace składki ZUS proporcjonalne do zarobków w wysokości 776zl.

  #393297
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  niestety nie wskazał Pan, jak doszło do uszkodzenia bicepsa. Jeśli był to wypadek w pracy, który nie był spowodowany przez rażące niedbalstwo i został powołany przez ZUS zespół powypadkowy, który sporządził kartę wypadku – uznając zdarzenie za wypadek przy pracy, jak najbardziej może Pan dochodzić jednorazowego odszkodowania z ZUS.
  Wypłata odszkodowania następuje na podstawie orzeczenia lekarskiego wskazującego na doznany uszczerbek na zdrowiu. Za każdy 1% uszczerbku ZUS wypłaca 984zł.
  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania uszczerbek za uszkodzenia ramienia wygląda następująco:
  Uszkodzenia mięśni, ścięgien i ich przyczepów w zależności od zmian wtórnych i upośledzenia funkcji:
  a) mięśnia dwugłowego – ręka prawa 5–15%; ręka lewa 5–10%
  (oczywiście w zależności od tego, która ręka jest wiodąca).
  W przypadku chęci zgłębienia tematy dotyczącego dochodzenia jednorazowego odszkodowania polecamy zapoznanie się z Vademecum.
  W przypadku dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.