fbpx

Odszkodowanie z zusu – ile czeka się na decyzję o przyznaniu świadczenia?

 • This topic has 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, and was last updated 08/05/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #383059
  Alex23x
  Uczestnik

  Witam mam problem .. miałam wypadek w listopadzie 2019 roku. Umowa skończyła mi się w grudniu 2019 za styczen i luty miałam dostać zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia . 29.02.2020 skończyło mi się leczenie i ostatnie l4 od tamtego momentu czekam na decyzje w sprawie zasilku i odszkodowania . A wiem też ze była prowadzona z urzędu sprawa i została w połowie kwietnia umorzona. Jest mi ktos w stanie powiedzieć ile jeszcze mogę czekać na jaką kolwiek decyzje . Dodam że dzwoniąc do zusu nikt nie jest mi wstanie nic powiedzieć bo pracują zdalnie przez to jaka jest sytuacja

  #383083
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  polecam lekturę naszego Vademecum w tym temacie uzyskania świadczeń z ZUS po wypadku przy pracy – znajdzie tam Pani odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  Decyzję w sprawie przyznania zasiłku i odszkodowania są przyznawane w ZUSie do 30 dni. Niestety ze względu na obecną sytuację może się to wydłużyć. Obawiam się, że nikt oprócz ZUSu nie powie Pani jak długo trzeba będzie czekać. Radzę raz na kilka dni dzwonić do ZUS i pytać kiedy można się spodziewać decyzji.

  Życzę powodzenia i w razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

  Pozdrawiam, Izabela

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.