fbpx

Odszkodowanie z zusu – ile czeka się na decyzję o przyznaniu świadczenia?

Avatar
Alex23x
Poszkodowany

Witam mam problem .. miałam wypadek w listopadzie 2019 roku. Umowa skończyła mi się w grudniu 2019 za styczen i luty miałam dostać zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia . 29.02.2020 skończyło mi się leczenie i ostatnie l4 od tamtego momentu czekam na decyzje w sprawie zasilku i odszkodowania . A wiem też ze była prowadzona z urzędu sprawa i została w połowie kwietnia umorzona. Jest mi ktos w stanie powiedzieć ile jeszcze mogę czekać na jaką kolwiek decyzje . Dodam że dzwoniąc do zusu nikt nie jest mi wstanie nic powiedzieć bo pracują zdalnie przez to jaka jest sytuacja

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

polecam lekturę naszego Vademecum w tym temacie uzyskania świadczeń z ZUS po wypadku przy pracy - znajdzie tam Pani odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Decyzję w sprawie przyznania zasiłku i odszkodowania są przyznawane w ZUSie do 30 dni. Niestety ze względu na obecną sytuację może się to wydłużyć. Obawiam się, że nikt oprócz ZUSu nie powie Pani jak długo trzeba będzie czekać. Radzę raz na kilka dni dzwonić do ZUS i pytać kiedy można się spodziewać decyzji.

Życzę powodzenia i w razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam, Izabela

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać