fbpx

Odszkodowanie za kolizję drogową

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200233
  kamis

  Witam
  Moja żona miała kolizje drogą w drodze do pracy(uderzyła autem w drzewo od którego się odbiła i wjechał w nią 2i samochód). Odniosła obrażenia(złamanie kręgosłupa lędźwiowego, wstrząśnienie mózgu, potłuczenia). Hospitalizowana 7dni. Przebywa na zwolnieniu lekarskim w domu. Przechodzi rehabilitację. Czy należy jej się odszkodowanie. Jeżeli tak to jakiej wysokości. Trudno mi o tym pisać, ale zupełnie nie mam rozeznania. Żona jest ubezpieczona w PZU. Dziekuję za podpowiedzi.

  #258487
  Campter.pl

  Jeśli żona była sprawcą wypadku to może dochodzić odszkodowania wyłącznie ze swojego dobrowolnego ubezpieczenia i/lub ubezpieczenia NNW kierowcy pojazdu, jeśli takie było wykupione. Wysokość odszkodowań z ubezpieczeń dobrowolnych wynika z warunków ogólnych tych ubezpieczeń i zwykle się różnią w zależności od wariantu ubezpieczenia i ubezpieczyciela. W związku z tym proszę zbadać OWU, gdzie powinna znaleźć się odpowiedź na Pana pytanie.

  #258488
  kamis

  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  #258489
  keri
  buba965 wrote:
  Miałam wypadek nie z mojej winy w którym doznałam skręcenia kręgosłupa szyjnego , urazu głowy z utratą przytomności , straciłam zęba oraz leczę się u psychiatry z powodu stanu dopresyjno-lękowego pourazowego. Z mojego ubezp. NNW w firmie MTU Typ Mój Samochód kwota świadczenia wyliczona jako 2 % sumy ubezp. 5000 zł. Uzasadnienie zgodnie z paragr. 34 ust. 1 pkt. 3 oraz paragr. 33 ust. 6 Nadmieniono również iż cyt. obrażenia w postaci skręcenia kręgosłupa szyjnego oraz uraz głowy nie są ujęte we wskazanej wyżej tabeli. Czy powinnam się odwołać od tej informacji , którą podpisał mł. specjalista? gdyż suma jest śmieszna. Drugie pytanie. W PZU zlożyłam papiery o odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku (mam grupowe ubez.łącznie z nieszczęśliwym wypadkiem). Czy wypłacą mi za wszystkie urazy także psychiczny? Mocno proszę o odpowiedź.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.