fbpx

Odszkodowanie za poparzenie.

Piro
Poszkodowany

Witam! jakis czas temu wylal mi sie niefortunnie goracy olej na stope. Poparzenie 2go stopnia A , w okolo 2% ciala z tym ze nie moge chodzic przez jakis czas . Stalo to sie w domu a mam umowe/zlecenie. Czy w takim wypadku moge starac sie o odszkodowanie od zusu czy cos?

falenica
Poszkodowany

Ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych określa rodzaje świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz warunki nabywania prawa do tych świadczeń. Zgodnie z tym co napisałeś wypadek, który się Ci się przydarzył nie miał charakteru wypadku przy pracy ani zdarzenia traktowanego na równi z wypadkiem przy pracy. Zatem nie możesz domagać się jednorazowego odszkodowania od ZUS z tegoż tytułu. Odnośnie prawa do zasiłku czy ewentualnego świadczenia rehabilitacyjnego nie mam pewności czy na umowę zlecenie przysługuje. Zawsze możesz zadzwonić na infolinie zus-owską. Ten link powinien Ci pomóc:

http://www.zus.pl/default.asp?p=2&id=8

Jeśli masz wykupione ubezpieczenie na życie, zapoznaj się z OWU i jeśli obejmuje zakresem taki wypadek staraj sięo odszkodowanie.

• Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać