fbpx

Odszkodowanie za samochod zarejestrowany w Wlk. Brytani.

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    mario_wasz

Witam,
    Przyjechałem na urlop samochodem zarejestrowanym w Wlk. Brytani. Jestem jego właścicielem.W polsce mialem kolizje, sprawca ubezpieczony jest w PZU.Zgłosilem szkode do Pzu chcąc uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy. Rzeczoznawca PZU wycenił szkodę jako całkowita. Zgodziłem sie na wypłate odszkodowania gotówką.Na poczatku wyceniono szkode na 15.100 jest to wartosc pojazdu – wartosc wraku.Jednak po tygodniu PZU wycofało sie ze swojej decyzji i skierowało sprawę do centru likwidacji szkod zagranicznych aby sporzadzic wycene samochodu w WLK Brytani.Pomoijając fakt iż od zgłoszenia szkody do jej realizacji czyli wypłaty pieniedzy upłyneło 69 dni, w miedzy czasie nie otrzymałem zadnych pisemnych informacji o postepie sprawy, to wypłacono mi kwote 10770 zł, zgodnie z wycena angielska.Jednak samochod znajduje sie nadal w Polsce .Sporzadzilem odwołanie do PZU o zwiekszenie sumy wypłaty poniewaz niemozliwym jest naprawic auto za ta kwote, jednak zostało ono odrzucone.Mam pytanie czy jest to prawne postepowanie PZu?Co mam w tej chwili zrobic z wrakiem samochodu?

Campter.pl

Przede wszystkim ma Pan prawo domagać się odsetek za zwłokę z uwagi na przekroczenie 30-dniowego terminu likwidacji szkody. W zakresie wyceny stanowisko zakładu ubezpieczeń jest niezrozumiałe i pozbawione podstaw prawnych – wycena powinna nastąpić według prawa polskiego i polskich danych. Warto się zwrócić z pismem do PZU o wskazanie podstawy prawnej (ale nie ich wewnętrznej, bo to nie ma żadnego znaczenia) takiej decyzji. Jeśli chodzi o kwotę to niestety, niezależnie od tego czy jest to wycena „angielska” czy „polska”, powinien Pan zwrócić się o ocenę niezależnego rzeczoznawcy. Proszę podać jaka wg. PZU była wartość samochodu przed szkodą? Możliwe, że wcale nie ma tu do czynienia ze szkodą całkowitą.

mario_wasz

według pierwszej wyceny „polskiej” wartosc auta wynosila 22400 jest to Mitsubihi carisma Equipee 1.8 GDI hatchback 2000 rok.natomiast wyceny angielskiej jeszcze mi nie przedstawiono.Do kogo moge zwrócic sie o pomoc w tej sprawie??Czy mogłby Pan polecic jakas instytucje która mogłaby pokierowac mnie, ewentualnie poprowadzic całą sprawę??Kto może wykonać niezależną wycene auta??

Campter.pl

Z tego co Pan napisał wynika, że w sprawie w ogóle nie zachodzi tzw. szkoda całkowita. Ubezpieczalnie bardzo często posługują się zasadami wynikającymi z ubezpieczenia AutoCasco, co zapewne ma miejsce i w tym przypadku. W takim przypadku nie ma podstaw do tego, aby wypłacili Panu mniej niż rzeczywiście poniesiona szkoda.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.