fbpx

odszkodowanie za śmierć taty

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200863
  kassska

  Witam, mój tata został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych,kiedy przechodził razem z moją mamą. samochód na lewym pasie ustąpił im pierwszeństwa,więc moi rodzice zaczeli przechodzić.gdy mój tata wchodził juz na krawężnik z bardzo duża prędkościa pojawil sie samochod na prawym pasie i go zaczepil i pociagnal za soba. ciągnął go jeszcze kilka metrów i „zgubił” na chodniku.tata juz nie żył. patolog stwierdził wielonarządowe obrażenia ( strzaskana czaszka, połamene wszystkie kończyny). Jaką kwotę mogę uzyskać od ubezpieczyciela sprawcy( HDI), chłopak ma 23 lata i był trzeźwy ale przekroczyl znacznie predkosc? jak mam walczyć o jak najwyższe odszkodowanie za taką śmierć? muszę to zrobić dla niego za to cierpienie i dla mamy która była świadkiem wypadku. dziękuję za wszelką pomoc .

  #261042
  gosiak

  Witam
  w takim przypadku każdemu członkowi rodziny, który pozostawał na utrzymaniu osoby zmarłej
  (czyli uczącym się dzieciom do momentu ukończenia edukacji oraz niepracującej współmałżonce) przysługuje renta. Można starać się również dodatkowo o zwrot kosztów pogrzebu. Czy podjęłaś już jakieś konkretne działania w tej sprawie? Czy prowadzisz swoją sprawę samodzielnie?

  #261043
  kassska

  czekam cały czas za wynikiem od patologa bo ktoś mi powiedział, że jeśli będzie dobrze udokumentowane to może być wyższe odszkodowanie, więc jescze tego nie zgłosiłam i jak na razie sama się tym zajmuję, ale tak myśle,że może powinnam pójść do radcy prawnego, żeby mnie pokierował

  #261044
  gosiak

  Dobra dokumentacja rzeczywiście jest bardzo ważna i powinnaś zwrócić na nią uwagę. A co do radcy prawnego to zawsze jest to jakieś wyjście, chociaż na pewno zażąda od Ciebie płatności z góry bez określenia Twoich szans w sprawie.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.