fbpx

Odszkodowanie za wypadek. Czy się nalezy ? i w jakiej wysykości ?

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #207714
  JarasWypadek

  Witam. Miałem z 3 tyfodnie temu wypadek samochodowy. Znaczy się stanałem przed pasami, a pewein Pan wjechał mi w tył auta. Obeszło się bez policji, przyznał się do wiony, i spisaliśmy wszystko z jego OC. Stało się to w piątek i nic mnie nie bolało. Niestety w niedziele zaczęła mnie starsznie boleć szyja, pojechałem do lekarza rodzinnego i odrazu wysłał mnie do poradni chirurgicznej. Zrobili mi zdjęcie RTG lecz niby nic nie pokazało, czyli z kośćmi wszystko wporzadku, chirurg zapisał mi kołnierz, maść i miałem się wstawić na kontrolę po 2 tyg, pojechałem nietety ból nie ustał, i chirurg wysłał mnie ponownie na zdjęcie RTG. stwierdził, że „nic tam nie widzi i nic mi się nie przestawiło ” . powiedział, że mam kupić leki przeciwbólowe i nosić kołnierz następne 2 tygodnie i znowu na kontrole.. teraz mam 28.. Warto wgl jechać ? bo pojade i co ? i znowu będzie to samo.. Warto w oólge starać się o te odszkodowanie ? Dodam również, że jeszcze się uczę. i to było w drodze do szkoły.. i jakbym miał dostać to ile tak mniej więcej ?

  #292422
  kancelariaa

  Witam

  Jest typowe uszkodzenie ciała po wjechaniu w tył przez inny pojazd. Warto jechać na kontrolę i zbierać wszelką dokumentację medyczną i faktury za zaopatrzenie medyczne. Chirurg lub inny lekarz powinni dać skierowanie na rehabilitację – daje najlepsze efekty. Kwota, oczywiście w przybliżeniu – nie wiemy jaki będzie uznany uszczerbek na zdrowiu – na drodze polubownej 2 – 5 tys. Sądowej do 15tys. Może to być mniej, może więcej.
  W razie potrzeby zapraszam do bezpłatnych konsultacji z naszą kancelarią.

  Pozdrawiam

  #292423
  JarasWypadek

  czyli chirurg powinien mnie wysłac na rehabilitację tak ? bo teraz bede miał drugą kontrolę.. to ile jeszcze razy pojade na tą kontrole ? .. przecież jade tam i jak zawsze zdjęcie i nic nie widzi tam.. jak przecież boli.. a jesli nie da skierowania na rehabilitacje ? to znaczy, że nie dostane już odszkodoawania ? i jeszcze jedno pytanie ? dostane odszkodowanie osobno ze szkolengo i osobno z ubezpieczali tego Pana który mi wjechał w auto ( PZU ) ?

  #292424
  kancelariaa

  ile razy na kontrolę to określi lekarz. Nie ma znaczenia, czy dostanie Pan skierowanie na rehabilitację, odszkodowanie się należy. Osobno można wystąpić o odszkodowanie ze szkolnego ubezpieczenia i osobno z OC sprawcy. Te kwoty nie sumują się.

  Pozdrawiam

  #292425
  JarasWypadek

  ale ze szkolnego to mi kolega mówił, że to ” grosze ” są prawda ?

  #292421
  Marcin

  W porównaniu z zadośćuczynieniem to grosze.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.