fbpx

odszkodowanie za wypadek samochodowy-poszkodowany tylko kierowca.

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #202500
  Martini000

  Witam.
  Pare dni temu mój Tata wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.Nie było innych ofiar oprócz niego.Lekarze stwierdzili u taty liczne obrażenia;złamanie otwarte kości promieniowej, złamanie żeber i miednicy,Dzień po wypadku konieczna była operacja wycięcia śledziony, ojciec leży teraz na OIOMIE i jest w spiączce farmakologicznej .Jak można ubiegać sie o odszkodowanie jeśli samochód ma opłacone OC??

  #267569
  Pro Bono

  Skala obrażeń jest duża. To poważna sprawa, więc wymaga zebrania bieżącej dokumentacji medycznej. Czy na miejscu zdarzenia pojawiła się Policja? Trzeba zbierac wszystkie rachunki za leczenie, zaświadczenia, oświadczenia lekarskie itp. Niezależnie od zaistniałej sytuacji istnieje możliwośc wystąpienia o wypłatę tzw. części bezspornej odszkodowania (taka forma zaliczki), zanim roszczenia zostaną w pełni oszacowane i skierowane do ubezpieczyciela. Poglądy z orzecznictwa SN i wypowiedzi doktryny prawa mogą tylko wzmocnic argumentację w piśmie, od którego treści zależy bardzo dużo, w szczególności zgodna z przepisami i praktyką ubezpieczeniową wypłata odpowiedniego świadczenia pieniężnego, jak również szybkie przeprowadzenie likwidacji zaistniałej szkody.

  #267570
  Martini000

  tak na miejscu zdarzenia była policja i spisała protokół.Bardzo dziękuje za informacje i pozdrawiam.

  #267571
  bochenek

  No halo halo – wszystko pieknie, ale jaka bezsporna czesc odszkodowania, jakie OC???? Jakie rachunki za leczenie???? ALbo ja czytac nie umiem, albo cos nie tak?
  Bylo oplacone NNW? JAk nie to o jakim odszkodowaniu mowa??
  Z własnego OC, to w tym przypadku sie raczej nie nalezy.
  No chyba, ze jednak o czyms nie wiem.

  Skoro ojciec sam wjechal w to drzewo, to nie ma opcji wyplaty z wlasnego OC.

  #267572
  himera

  Dokładnie Pro Bono pomyliłeś trochę rodzaje ubezpieczeń Bochenek ma pełną rację

  #267573
  szkoda
  em_ka wrote:
  Tak jest Panie Martini! Jeśli ojciec sam wjechał w drzewo i wypadek był z jego winy nie ma możliwości otrzymania odszkodowania ani zadośćuczynienia z tytułu OC, natomiast jest możliwość uzyskania zadośćuczynienia z NNW jeśli takowe posiada ojciec wykupione w swojej polisie. Proszę o kontakt 5 0 0 1 9 8 9 4 2

  Choćby jego ojciec sam wjechał w drzewo i to bez własnej winy to też nie może likwidować szkody z własnego OC. Wchodzić może w grę odszkodowanie i zadośćuczynienie od zarządcy drogi jeśli wykazać jego winę lub zaniedbanie. Niezależnie od tego szkodę można likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych grupowych (np. zawartych w pracy) jak i indywidualnych (np. NW pojazdu).

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.