fbpx

Odszkodowanie za ząb

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    tedolf

Witam. Wczoraj (tj. 31 maja) miałem wypadek w którym wybiłem 5 palec u prawej ręki oraz wybiłem zęba (lewa jedynka). Zęba nie udało się wstawić i będę musiał mieć założoną koronę co wiąże się z wysokimi kosztami. I stąd moje pytanie, jak ubiegać się o odszkodowanie za ww. uszczerbek na zdrowiu oraz czy przysługuje mi możliwość refundacji ze strony NFZ.

Parus Lex

Proszę napisać w jakich okolicznościach nastąpił wypadek, bowiem od tego uzależnione są odpowiedzi.

tedolf

Schodząc ze schodów we własnym domu pośliznąłem się, poleciałem do przodu, upadłem na rękę wybijając sobie palec i na twarz wybijając zęba, ukruszając drugiego (juz naprawiony) i rozcinając odrobine warge.

szkoda
    tedolf wrote:
    Schodząc ze schodów we własnym domu pośliznąłem się, poleciałem do przodu, upadłem na rękę wybijając sobie palec i na twarz wybijając zęba, ukruszając drugiego (juz naprawiony) i rozcinając odrobine warge.

Szkodę można likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych (np. zawartych w pracy) jak i indywidualnych. Co ważne zgodnie z art. 818 § 1 k.c. umowa ubezpieczenia lub ogólne warunki ubezpieczenia mogą przewidywać, że ubezpieczający ma obowiązek w określonym terminie powiadomić ubezpieczyciela o wypadku. Zgodnie z art. 818 § 3 i 4 k.c. w razie naruszenia z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa obowiązków określonych w paragrafach poprzedzających art. 818 k.c. ubezpieczyciel może odpowiednio zmniejszyć świadczenie, jeżeli naruszenie przyczyniło się do zwiększenia szkody lub uniemożliwiło ubezpieczycielowi ustalenie okoliczności i skutków wypadku. Skutki braku zawiadomienia ubezpieczyciela o wypadku nie następują, jeżeli ubezpieczyciel w terminie wyznaczonym do zawiadomienia otrzymał wiadomość o okolicznościach, które należało podać do jego wiadomości. Zgodnie z art. 807 § 1 k.c. postanowienia ogólnych warunków ubezpieczenia lub postanowienia umowy ubezpieczenia sprzeczne z przepisami niniejszego tytułu są nieważne, chyba że dalsze przepisy przewidują wyjątki.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.