fbpx

Odszkodowanie za zawał z polisy NNW

Avatar
Mareczek999
Poszkodowany

Mam 62 lata. Rok temu miałem zawał, a po nim dwa zabiegi zakładania stentów. Dwukrotnie byłem w szpitalu po kilka dni a dodatkowo skierowano mnie na 3 tygodniowy pobyt w szpitalu na zabiegi terapeutyczne. Jestem emerytowanym żołnierzem, jestem w pełni sprawy i prowadzę zdrowy tryb życia, wcześniej nie chorowałem na serce. Odkąd 2 lata temu odszedłem na emeryturę, wykupiłem sobie dodatkowe indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU. Płacę po 120 zł miesięcznie, więc składka jest spora. Po zakończeniu leczenia udałem się do PZU, przedstawiłem dokumenty i usłyszałem, że moja polisa nie obejmuje odszkodowania za zawał i związane z nim leczenie. Dostałem jedynie kartę uprawniającą mnie do zakupu leków do 200 zł. Czy w takim razie jest sens zgłaszać szkodę?

Marta Sordon
Marta Sordon
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

w przypadku polis indywidualnych na życie lub od NNW nadrzędne znaczenie mają warunki zawartej umowy, czyli sama polisa i załączone do niej Ogólne Warunku Ubezpieczenie. Zgodnie jednak z definicją nieszczęśliwego wypadku, jest to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uszczerbek na zdrowiu. Tym samym zawał nie spełnia warunków nieszczęśliwego wypadku. Chyba, że same warunki ubezpieczenia określają ochronę ubezpieczeniową od takiego zdarzenia.

Proszę przeczytać dokładanie warunki ubezpieczenia - być może polisa obejmuje dodatkowe roszczenia za pobyt w szpitalu (stawka za każdy dzień pobytu powyżej 3 dni) możliwe, że z tego tytułu uda się uzyskać jakieś świadczenie.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać