fbpx

odszkodowanie za zerwane wiązadło a alkohol

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #201038
  studziolka

  Narzeczony w maju 2007 u siebie przed blokiem przewrócił się, co skutkowało zerwanym wiązadłem bocznym, uszkodzeniem łękotki, złamanym kłykciem i nadruszeniem ścięgna. Podczas tego wypadku pił alkohol (piwo) sam nie dał rady wstać, więc wezwana została karetka. Lekarz stwierdził, że jest to na tyle poważne, że muszą go zabrać do szpitala. Badania wykazały, że miał we krwi 225mg/dl (0,25 promila) alkoholu etylowego. W szpitalu przeszedł operację, potem długi proces leczenia, rehabilitacja. lekarz ortopeda zlecił noszenie stabilizatora jednoszynowego na kolano, co ma zabezpieczać ewentualną niestabilność nogi, gdyż uznał to za trwały uszczerbek na zdrowiu.
  W marcu 2008 roku, narzeczony złożył wniosek o świadczenie szpitalne oraz o wypłatę odszkodowania z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu. W połowie kwietnia dostał decyzję, że swiadczenie szpitalne oraz odszkodowanie mu nie przysługują, ponieważ w trakcie wypadku był pod wpływem alkoholu. Firma w której był ubezpieczony to Warta. Chcielibyśmy się dowiedzieć, czy ubezpieczyciel ma do tego prawo? I czy będąc pod wpływem alkoholu, ktoś kto płaci regularnie składki nie jest wtedy ubezbieczony?

  #261663
  Dominick1982

  Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem osobowym gdzie ubezpieczyciel spełnia okreslone świadczenie pieniężne a nie wypłaca odszkodowanie. wiele biur oferujacych ubezpieczenia zastrzega sobie w umowie, ze ubezpieczenie nie obejmuje m.in.: chorób przewlekłych, chronicznych, wenerycznych, AIDS, zdarzeń będących następstwem przestępstwa lub po spożyciu alkoholu, zażycia narkotyków, nieszczęśliwych wypadków związanych ze sportami motorowymi i powietrznymi (podalem tylko przyklady). Moim zdaniem powinnas zajrzec do warunkow umowy. Jak nie masz tego pod reka, mozesz to dostac w placowce Warty. Zawsze pozostaje takze rzecznik ubezpieczonych http://www.rzu.gov.pl/.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.