fbpx

odszkodowanie z OC za złamaną miednicę – potrącenie

• This topic has 6 odpowiedzi, 5 odpowiedzi, and was last updated 17/04/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
    monisia84

Witam!
    jaką można uzyskać wysokość odszkodowania z oc w przypadku złamania miednicy w dwóch miejscach – złamanie gałęzi kości łonowej po stronie lewej, dochodzące do trzonu tej kości, złamanie masy bocznej kości krzyżowej po stronie prawej, odłamanie niewielkiego fragmentu kostnego. byłam pasażerem samochodu, który wpadł w poślizg i uderzył w latarnię. Sprawca jest ubezpieczony w allianz. Jak wygląda dochodzenia odszkodowania w tym t.u. ? są w miarę uczciwi?

monisia84

zanim zastanowię się nad jakąs firmą chciałabym wiedzieć jaka może być to kwota. Czy jest to kwota dla której wogóle warto kogoś angażować.

prawnik4
    monisia84 wrote:
    Witam!
    jaką można uzyskać wysokość odszkodowania z oc w przypadku złamania miednicy w dwóch miejscach – złamanie gałęzi kości łonowej po stronie lewej, dochodzące do trzonu tej kości, złamanie masy bocznej kości krzyżowej po stronie prawej, odłamanie niewielkiego fragmentu kostnego. byłam pasażerem samochodu, który wpadł w poślizg i uderzył w latarnię. Sprawca jest ubezpieczony w allianz. Jak wygląda dochodzenia odszkodowania w tym t.u. ? są w miarę uczciwi?

Oczywiście ma Pani prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia z ubezpieczenia OC. TUiR Allianz Polska S.A. jest towarzystwem, które w ostatnich latach zaniżyło jakość obsługi szkód osobowych – opinia własna.

Przysługuje Pani prawo do:
    – zadośćuczynienia
    – odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, rehabilitacji, opieki
    – odszkodowanie z tytułu uszczerbku w dochodzie

Kwoty odszkodowania są łatwiejsze do wyliczenia, bo ma to wymierne przełożenie na stratę w Pani majątku. Trudniej jest ustalić kwotę zadośćuczynienia – tutaj należy badać okoliczności związane z osobą poszkodowaną.
    Bez analizy dokumentów można stwierdzić, że powinna być to kwota kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli ma Pani dodatkowe pytania zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

Mariusz

Każdy kto nie jest laikiem sprawach odszkodowawczych wie, że za takie złamanie lub pęknięcie kwoty sięgają grubo ponad 20 tyś. A forum nie ma na celu obiecanie gruszek na wierzbie tylko podanie orientacyjnej kwoty na jaką można liczyć. Kobiety są wyżej ,,oceniane,, podczas takiego rodzaju szkód. Pozdraiwam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

monisia84

a w których widełkach można zakwalifikować moje złamanie?
    . Uszkodzenia miednicy

95. Utrwalone rozejście się spojenia łonowego lub rozerwanie stawu krzyżowo-biodrowego – w zależności od stopnia przemieszczenia i zaburzeń chodu 10 – 35
    96. Złamanie miednicy z przerwaniem obręczy biodrowej jedno- lub wielomiejscowe – w zależności od zniekształcenia i upośledzenia chodu:
    a) w odcinku przednim (kość łonowa, kulszowa) 5 – 20
    b) w odcinku przednim i tylnym (typ Malgaigne’a) 15 – 45
    97. Złamanie dna panewki – w zależności od upośledzenia funkcji stawu i zmian zniekształcających:
    a) bez zwichnięcia centralnego 10 – 20
    b) ze zwichnięciem centralnym 20 – 40
    98. Izolowane złamanie miednicy (talerz biodrowy, kolce biodrowe, guz kulszowy) – w zależności od zniekształcenia i zaburzeń funkcji 5 – 20

Romeczek
    Uczestnik

Witam serdecznie. Moja 65 letnia mam została potrącona na pasach i upadła na biodro i doznała złamania miednicy. Poprosiła mnie o pomoc w zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela OC. Będę wdzięczny za informację, jakie trzeba zebrać dokumenty i jakie dokumenty złożyć. Jakiej kwoty mama może się spodziewać?

Izabela Praska
    Moderator

Witam serdecznie,

Pana mama jako osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym może oczywiście starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy. Polecam lekturę naszego Vademecum poszkodowanego po wypadku komunikacyjnym – znajdą tam Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane przez poszkodowanych pytania.

Złamanie miednicy może mieć różne skutki. Uszczerbek na zdrowiu zostanie wyliczony przez ubezpieczyciela na podstawie dokumentacji medycznej lub dokumentacji i badania naocznego. Wysokość uszczerbku zależy od miejsca złamania, przebytych operacji i rehabilitacji, procesu leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Tak więc niestety nie jestem w stanie podać konkretnej kwoty.

Proszę przejrzeć przygotowany przez nas wzór zgłoszenia szkody – pomoże on Panu przygotować pismo dla mamy. Do zgłoszenia szkody należy dołączyć:
    – dokładny opis zdarzenia, urazów oraz negatywnych skutków zdarzenia dla zdrowia i życia codziennego osoby poszkodowanej,
    – komplet dokumentacji medycznej,
    – rachunki i faktury za pokryte koszty leczenia,
    – jeśli mama poniosła koszty dojazdów do lekarzy czy na rehabilitację to trzeba przedstawić kopię dowodu rejestracyjnego samochodu i wypisać wszystkie dojazdy wraz z ilością kilometrów,
    – jeśli mam wymagała opieki, to należy przedstawić oświadczenie poszkodowanej i opiekuna i wskazać, jak długo konieczna była opieka i w jakich czynnościach poszkodowana potrzebowała pomocy,
    – jeśli podczas wypadku zniszczyły się ubrania mamy albo inne przedmioty, to należy dołączyć zdjęcia uszkodzeń i paragony zakupu.

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu. Życzę powodzenia i dużo zdrowia dla mamy.

Pozdrawiam,
    Izabela

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.