fbpx

odszkodowanie z OC za złamaną miednicę – potrącenie

 • This topic has 6 odpowiedzi, 5 odpowiedzi, and was last updated 17/04/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #206461
  monisia84

  Witam!
  jaką można uzyskać wysokość odszkodowania z oc w przypadku złamania miednicy w dwóch miejscach – złamanie gałęzi kości łonowej po stronie lewej, dochodzące do trzonu tej kości, złamanie masy bocznej kości krzyżowej po stronie prawej, odłamanie niewielkiego fragmentu kostnego. byłam pasażerem samochodu, który wpadł w poślizg i uderzył w latarnię. Sprawca jest ubezpieczony w allianz. Jak wygląda dochodzenia odszkodowania w tym t.u. ? są w miarę uczciwi?

  #285880
  monisia84

  zanim zastanowię się nad jakąs firmą chciałabym wiedzieć jaka może być to kwota. Czy jest to kwota dla której wogóle warto kogoś angażować.

  #285881
  prawnik4
  monisia84 wrote:
  Witam!
  jaką można uzyskać wysokość odszkodowania z oc w przypadku złamania miednicy w dwóch miejscach – złamanie gałęzi kości łonowej po stronie lewej, dochodzące do trzonu tej kości, złamanie masy bocznej kości krzyżowej po stronie prawej, odłamanie niewielkiego fragmentu kostnego. byłam pasażerem samochodu, który wpadł w poślizg i uderzył w latarnię. Sprawca jest ubezpieczony w allianz. Jak wygląda dochodzenia odszkodowania w tym t.u. ? są w miarę uczciwi?

  Oczywiście ma Pani prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia z ubezpieczenia OC. TUiR Allianz Polska S.A. jest towarzystwem, które w ostatnich latach zaniżyło jakość obsługi szkód osobowych – opinia własna.

  Przysługuje Pani prawo do:
  – zadośćuczynienia
  – odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, rehabilitacji, opieki
  – odszkodowanie z tytułu uszczerbku w dochodzie

  Kwoty odszkodowania są łatwiejsze do wyliczenia, bo ma to wymierne przełożenie na stratę w Pani majątku. Trudniej jest ustalić kwotę zadośćuczynienia – tutaj należy badać okoliczności związane z osobą poszkodowaną.
  Bez analizy dokumentów można stwierdzić, że powinna być to kwota kilkunastu tysięcy złotych.

  Jeśli ma Pani dodatkowe pytania zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

  #285882
  Mariusz

  Każdy kto nie jest laikiem sprawach odszkodowawczych wie, że za takie złamanie lub pęknięcie kwoty sięgają grubo ponad 20 tyś. A forum nie ma na celu obiecanie gruszek na wierzbie tylko podanie orientacyjnej kwoty na jaką można liczyć. Kobiety są wyżej ,,oceniane,, podczas takiego rodzaju szkód. Pozdraiwam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

  #285883
  monisia84

  a w których widełkach można zakwalifikować moje złamanie?
  . Uszkodzenia miednicy

  95. Utrwalone rozejście się spojenia łonowego lub rozerwanie stawu krzyżowo-biodrowego – w zależności od stopnia przemieszczenia i zaburzeń chodu 10 – 35
  96. Złamanie miednicy z przerwaniem obręczy biodrowej jedno- lub wielomiejscowe – w zależności od zniekształcenia i upośledzenia chodu:
  a) w odcinku przednim (kość łonowa, kulszowa) 5 – 20
  b) w odcinku przednim i tylnym (typ Malgaigne’a) 15 – 45
  97. Złamanie dna panewki – w zależności od upośledzenia funkcji stawu i zmian zniekształcających:
  a) bez zwichnięcia centralnego 10 – 20
  b) ze zwichnięciem centralnym 20 – 40
  98. Izolowane złamanie miednicy (talerz biodrowy, kolce biodrowe, guz kulszowy) – w zależności od zniekształcenia i zaburzeń funkcji 5 – 20

  #383017
  Romeczek
  Uczestnik

  Witam serdecznie. Moja 65 letnia mam została potrącona na pasach i upadła na biodro i doznała złamania miednicy. Poprosiła mnie o pomoc w zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela OC. Będę wdzięczny za informację, jakie trzeba zebrać dokumenty i jakie dokumenty złożyć. Jakiej kwoty mama może się spodziewać?

  #383034
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  Pana mama jako osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym może oczywiście starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy. Polecam lekturę naszego Vademecum poszkodowanego po wypadku komunikacyjnym – znajdą tam Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane przez poszkodowanych pytania.

  Złamanie miednicy może mieć różne skutki. Uszczerbek na zdrowiu zostanie wyliczony przez ubezpieczyciela na podstawie dokumentacji medycznej lub dokumentacji i badania naocznego. Wysokość uszczerbku zależy od miejsca złamania, przebytych operacji i rehabilitacji, procesu leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Tak więc niestety nie jestem w stanie podać konkretnej kwoty.

  Proszę przejrzeć przygotowany przez nas wzór zgłoszenia szkody – pomoże on Panu przygotować pismo dla mamy. Do zgłoszenia szkody należy dołączyć:
  – dokładny opis zdarzenia, urazów oraz negatywnych skutków zdarzenia dla zdrowia i życia codziennego osoby poszkodowanej,
  – komplet dokumentacji medycznej,
  – rachunki i faktury za pokryte koszty leczenia,
  – jeśli mama poniosła koszty dojazdów do lekarzy czy na rehabilitację to trzeba przedstawić kopię dowodu rejestracyjnego samochodu i wypisać wszystkie dojazdy wraz z ilością kilometrów,
  – jeśli mam wymagała opieki, to należy przedstawić oświadczenie poszkodowanej i opiekuna i wskazać, jak długo konieczna była opieka i w jakich czynnościach poszkodowana potrzebowała pomocy,
  – jeśli podczas wypadku zniszczyły się ubrania mamy albo inne przedmioty, to należy dołączyć zdjęcia uszkodzeń i paragony zakupu.

  W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu. Życzę powodzenia i dużo zdrowia dla mamy.

  Pozdrawiam,
  Izabela

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.