fbpx

Odszkodowanie za złamanie kręgosłupa

• This topic has 55 odpowiedzi, 16 odpowiedzi, and was last updated 24/06/2020 by Marta Sordon.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 56)
  • Autor
    Wpisy
    dominikgangu

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć od państwa ile mogę dostać za kompresyjne złamanie 3 trzonów kręgosłupa ( w tym jednego zmiażdżonego ). Miałem wypadek samochodowy jako pasażer.

Może ktoś z państwa miał podobną sytuację, albo ktoś z waszych bliskich?

Z PSU jestem ubezpieczony na 8 tysięcy.

geox

pod koniec lipca miałam niegroźny wypadek, spadłam z około 2m na twarde podłoże. jak się potem okazało, złamałam kręgosłup, 12 krąg. Lekarz kazał nosić mi gorset jewetta na 3 miesiące. Jestem ubezpieczona w szkole, jednak nie jest to PZU. Czy przysługuje mi odszkodowanie, jeśli tak, to gdzie i kiedy powinnam złożyć wniosek. Proszę o pomoc, nigdy nie ubiegałam się o żadne odszkodowanie, więc nie wiem na czym to polega

nikopali

po zakończeniu leczenia w sekretariacie szkoły dowiesz się wszystkiego

marcinek2939

witam-pan jako poszkodowany w wypadku ,oprócz odszkodowania z polisy pzu życie ma jeszcze prawo do ubiegania się odszkodowania z oc pojazdu ,którym sprawca spowodował wypadek……z oc sprawcy można się starać o- jednorazowe odszkodowanie ,-(art.4441 K.C.) Rentę dla wyrównania szkód o charakterze trwałym (art.444./2 k.c) rentę z tytułu zwiększonych potrzeb-(art.444./2 k.c.) zadośćuczynienie (art.445/1 k.c) poszkodowany może zawsze żądać od sprawcy (jego towarzystwa ubezpieczeniowego) zapłaty zaliczki na poczet kosztów leczenia….

fabianopulos
    szmydsebastian wrote:
    Czyja była wina spowodowania wypadku ?
    Jeżeli nie osoby, z którą jechałeś, to masz duże szanse na wyciągnięcie kilkunastu tysięcy, ale nie przez zwykłą firmę ubezpieczeniową, a twór, który się nazywa. Najlepiej znać jakiegoś przedstawiciela firmy – ja jednego znam, ale z Gorzowa. Choć pewnie byłaby możliwość kontaktu z kimś, kto jest bliżej Twojego rejonu. Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć, to napisz na GG:
    Zaznaczam, że nie jestem agentem, a informacji udzielę za darmo. Często siedzę na niewidocznym, więc pisz śmiało. Postaram się w tej kwestii pomóc.

proszę nie wprowadzać ludzi w błąd ponieważ pasażer może się ubiegać o odszkodowanie i zadośćuczynienie bez względu kto był sprawcą wypadku

Należy się panu z OC sprawcy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego
    – zadośćuczynienie za ból i cierpienie
    – odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów
    – odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich
    – odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów – o ile Pan pracował
    – renty – o ile zachodzą przesłanki

Warto gromadzić rachunki i paragony, aby móc potem udowodnić wysokość roszczeń.

Wzór wniosku :roszczenia ze szkody osobowej do zakładu ubezpieczeń można pobrać-
    http://www.rzu.gov.pl/serwis-prawny/wzory-pism/Ubezpieczenia_gospodarcze__ubezpieczenia_komunikacyjne__na_zycie__mienia___853

O odszkodowanie można się ubiegać samemu lub poprzez różne kancelarie ,firmy ale to wiąże się z kosztami
    ( 15-?% od sumy odszkodowania.)

dominikgangu

Rozumiem, jeżeli chodzi o te paragony i faktury to niestety nie zbierałem, ale leżałem w szpitalu ponad 50 KM od domu, i rodzice musieli być prawie codziennie załatwiać różne sprawy w szpitalu.

Pani z PZU właśnie poleciła mi jednego fachowca, który pracował w ubezpieczalni i zna wszystkie kodeksy itp, wiec myślę, że lepiej dostać więcej pieniążków i dać te np 10 %, a dostać te marne stówek.

Byłbym wdzięczny, gdyby państwo mogli mi powiedzieć, ile można dostać?- w granicach ilu? – 1000?

imported_Bozena

Witam
    jeśli byłyby jakiegolwiek trudności z odzyskanie odszkodowania bądź chciałby Pan by zajął się tym ktoś za Pana
    proszę pisać bez krępacji, chętnie pomogę- niejedna taka sprawa za mną

dominikgangu

Mam już wynajętego byłego pracownika z ubezpieczalni.

Ale wciąż nie dowiedziałem się ile mogę dostać ? w granicach ilu?

Miszka

Od niego niech się Pan dowie.

dominikgangu

Ale głupio mi tak pytać – ile dostanę, wiecie o co chodzi.

imported_Bozena

Tylko ta osoba która ma przed sobą Pana dokumenty może powiedzieć mniej więcej jaka to będzie kwota choć i tak nie do końca bo dopiero lekarz orzecznik (z TU) to stwierdzi.
    Jeśli złożył Pan dokumenty to teraz trzeba poczekac.
    I najlepiej kontaktować się teraz z tym Panem który sprawą się zajmuje. proszę go o wszystko pytać w końcu pracuje on dla Pana

Mariusz

Witam, nikt nie chce a ja mogę odpowiedzieć na pytanie ile. Nie wiem ile masz lat, ale wnioskuję że jesteś młodą osobą. Dla porównania prowadzę aktualnie sprawę bardzo podobną tylko, że poszkodowana jest osoba powyżej 50 roku życia i w jej przypadku na etapie przedsądownym wypłacono kwotę 30.000 zł. Na daną chwilę sprawa kierowana jest do sądu, kwota to dodatkowe 25.000 zł. Powodzenia z Panem z Ubezpieczalni…

dominikgangu

Centrum Polska, bardzo byłbym wdzięczny gdybym mógł od Pana dostać numer Gadu-Gadu, lub emaila.

prawnik4

Sugerowanie się innymi „podobnymi” sprawami może być bardzo złudne, szczególnie że osoba wskazująca powyżej kwoty nie napisała nic o sprawie i okolicznościach z nią związanych.

Ustalanie wysokości zadośćuczynienia wiąże się z wieloma czynnikami, Dla przykładu: dwa „podobne” urazy u dwóch osób w tym samym wieku, tylko że jedna jest drobnym pijaczkiem, który oprócz przesiadywania pod sklepem nic więcej nie robi, nie ma rodziny, pracy, żadnych zainteresowań.
    Z drugiej strony mamy osobę aktywną zawodowo, mającą rodzinę, dzieci, uprawiającą sport, wyjeżdżającą na wakacje itp.
    Wypadek wyłączył ich z normalnego funkcjonowania na 6 m-cy.

U której z tych osób wypadek będzie wiązał się z większą krzywdą, negatywnymi następstwami wypadku? A przypomnę, że uraz mieli ten sam!!! Pomijam już fakt, że ten sam uraz może się różnie kończyć np. zaburzenia ruchomości, przewlekły ból itp.

Wg mnie można w Pana sprawie powiedzieć, że to powinno być powyżej kilkunasty tysięcy, podawanie konkretnych kwot to czysta magia.

dominikgangu

Kilkuset ? czyli ponad 100 tysięcy?
    Ja byłem nastawiony, że max co mogę dostać to 1000-3000 zł

No ja mam prawie 17 lat, w piłe grałem od 7 roku życia i wypadek to przekreślił, bo nawet torby nie raz nie mogę donieść ze szkoły z powodu bólu.

Niestety pasów nie miałem zapiętych…

Więc mówicie państwo, że ponad 10 tysięcy powinienem dostać?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 56)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.