fbpx

odszkodowanie za zlamanie kręgu

• This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
    rehor

Witam!!!

2 tyg temu miałam wypadek w domu.Złamałam 2 kręg lędźwiowy.Jeżeli można to bardzo bym prosiła o pomoc w kwestii ewentualnego odszkodowania.To znaczy gdzie i jak się za to zabrać.Gdzie szukać i jakich formularzy.Mam ubezpieczenie podstawowe w ZUS-ie.Z góry dziękuję.

imported_michal

jeżeli nie jesteś ubezpieczona na życie lub nie masz ubezpieczenia typu NW, odszkodowania nie dostaniesz. ZUS już nie płaci za wypadki poza miejscem pracy.
    ale popytaj ja specem w tych tematach nie jestem:)

Ewania

Nie ma Pani UBEZPIECZENIA w ZUSie. Nie ma takiego pojęcia: „mam ubezpiezenie w ZUSIE”.
    ZUS – czyli Zaklad Ubezpieczen Spolecznych to nie jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe.
    Do ZUSu wplaca sie skladki na ubezpieczenie zdrowotne, chorobowe i wypadkowe (na ewentulane odszkodowania z tytulu wypadkow przy pracy!). Skladki te dają prawo korzystac osobom, za ktore jest taka skladka odprowadzana (czyli głównie osobom pracującym) z podstawowej opieki lekarskiej – lekarstw, zasiłku chorobowego w czasie niezdolnosci do pracy (czyli choroby), leczenia szpitalnego, czy pozniej emerytury lub renty inwalidzkiej.
    Czyli – NIE JEST TO UBEZPIECZENIE w potocznym tego slowa rozumieniu.
    Skladki do ZUSu oplacają pracodawcy bądź osoby prowadzące jednoosobową dzialalnosc gospodarczą.
    Dlatego – przy wypadkach innych niz wypadki przy pracy lub wypadki traktowane na rowni z wypadkami przy pracy nie mozna myslec o odszkodowaniu z ZUS-u!
    I dlatego wlasnie kazdy z nas powinien byc ubezpieczonym samodzielnie, prywatnie lub poprzez zaklad pracy (ale oplacając sobie skladke z wlasnej pensji!) w jakims Towarzystwie Ubezpieczeniowym, bo – jak widac – „wypadki chodzą po ludziach – a ludzie po wypadkach – nie zawsze….”
    Wtedy dopiero TAM mozna starac sie o odszkodowanie z tytulu wypadkow do ktorych doszlo gdziekolwiek poza pracą i bez związku z pracą.

rehor

Rozumiem!

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie.Dowiedziałam się, że można starać się o odszkodowanie z banku jeżeli się ma kartę bbankomatową. Czy to prawda?Pozdrawiam

Ewania
    rehor wrote:
    Rozumiem!

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie.Dowiedziałam się, że można starać się o odszkodowanie z banku jeżeli się ma kartę bbankomatową. Czy to prawda?Pozdrawiam

Przykro mi-nic mi na ten temat nie wiadomo, byc moze jest to jakas specjalna promocja/oferta Pana banku. Prosze pytac bezposrednio w banku, ktorego karte Pan posiada.
    Pozdrawiam.

harry

TO pewnie zwykłe NW dołączane do niektórych kart z tymże najczęściej ma ono masę wyłączeń od odpowiedzialności zakładu tak jak pisała Ewania popytaj w banku….

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.