Odszkodowanie za złamany kręgosłup z polisy NNW

Wrzosek
Poszkodowany

Półtora roku temu podczas wycinania drzewa w lecie szedłem z dość ciężkim kawałkiem drzewa, aby załadować je na przyczepkę i niestety nie zauważyłem dziury w ziemi. Noga w nią wpadła i potknąłem się, wskutek czego drewno wyleciało w górę, ja upadłem na brzuch. Klocek spadł mi na plecy. Poczułem mocny ból, brat zawiózł mnie na pogotowie, gdzie okazało się, że mam złamane dwa kręgi piersiowe. Konieczna była operacja, za kilka miesięcy kolejna a w międzyczasie leczenie i rehabilitacja. Moja sprawność nie jest taka sama jak przed zdarzeniem. Mam ograniczoną ruchomość tułowia i często odczuwam bóle. Miałem wykupione indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Bez badań naocznych przyznano 5% uszczerbku na zdrowiu (350 zł za 1%, więc otrzymałem 1750 zł). Przeanalizowałem tabelę uszczerbku z polisy, rozmawiałem z moim lekarzem i wydaje mi się, że powinienem otrzymać od 10-15% uszczerbku na zdrowiu. Czy mogę się odwołać od tej decyzji?

kodowany posz
Poszkodowany

Tak jak wskazałeś, bardzo ważne jest, jaki rodzaj umowy z ubezpieczycielem się zawarło. Polisy indywidualne od nieszczęśliwych wypadków nie są jednakowe w każdej ubezpieczalni, a wręcz każdy ubezpieczyciel ma wiele różnych wariantów. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajduje się tabela uszczerbku na zdrowiu, wedle której wypłacane jest odszkodowanie w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli przeanalizowałeś te zapisy i uważasz, że bezpodstawnie zaniżono zakres procentowy, to oczywiście warto się odwołać. Sam lub z pomocą profesjonalnego pełnomocnika (adwokata, radcy prawnego lub kancelarii odszkodowawczej) powinieneś wystosować odwołanie od decyzji wskazując dowody na potwierdzenie swoich racji. Ważne jest również, abyś zażądał naocznych oględzin lekarza orzecznika, który po badaniu stwierdziłby uszczerbek. W razie braku pozytywnego rozpatrzenia sprawy istnieje możliwość wejścia na drogę sądową, ale warto przed tym przekazać dokumenty sprawy do analizy prawnej, aby zweryfikować, czy wyższe świadczenie rzeczywiście się należy.

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać