fbpx

odszkodowanie za złamany ząb

 • This topic has 4 odpowiedzi, 5 odpowiedzi, and was last updated 31/07/2020 by Marta Sordon.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #201579
  Lookas

  Witam.mam mały problem z odszkodowaniem.niecały miesiąc temu a konkretnie 29.07.08 bedąc na zwolnieniu chorobowym całkiem przypadkiem koleżanka złamała mi zęba.(pracuje na pełny etat)poszedłem do prywatnego stomatologa i generalnie to już mam spowrotem tego zęba.problem mam taki ze niewiem jak załatwić odszkodowanie.jakich potrzebuje dokumentów?czy potrzebuje jakichś specjalnych druków?czy opinia lekarza rodzinnego jest mi potrzebna?wogóle niemam zielonego pojęcia jak się za to zabrac:-(
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  #264425
  boby

  a masz ubezpieczenie NW? zbierz dokumentacje medyczną od lekarza i zaświadczenia i możesz starać się o odszkodowanie z NW. proste?:)

  #264426
  Riaa

  Dokładnie tak jak napisał boby, możesz starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia NNW/NW. Jeśli nie posiadasz polisy indywidualnej musisz zorientować się w Twoim miejscu pracy czy masz ubezpieczanie NNW/NW zbiorowe. Na pewno niezbędne okażą się dokumenty od stomatologa oraz faktura lub rachunek za naprawę zęba.

  #264427
  keri
  renia385 wrote:
  Mój 18letni syn miał wypadek na wskutek tego ma złamane dwa zęby z przodu.Chciałam zapytać czy należy się mu odszkodowanie? Jest ubezpieczony w szkole i na moim KRUSie,gdzie się mam zwrócić w tej sprawie?
  #383824
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  poszkodowany w wyniku wypadku komunikacyjnego, którego nie był sprawcą, ma prawo do pełnej rekompensaty poniesionych szkód, zarówno materialnych, jak i zdrowotnych. Zgodnie z zasadą pełnego odszkodowania, sprawca ponosi odpowiedzialność za wszystkie normalne następstwa wypadku i powinien w pełni zrekompensować szkodę.
  Polecam zapoznanie się z tą publikacją: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/odszkodowanie-a-zadoscuczynienie/
  W przypadku, gdy doszło do uszkodzenia uzębienia w postaci ukruszenia lub uszkodzenia zęba i konieczna jest jego ekstrakcja, Ubezpieczyciel powinien zwrócić koszty związane zarówno z samym leczeniem stomatologicznym, jak i koszt implantacji. Konieczne będzie jednak udokumentowanie poniesionych kosztów leczenia i implantu (rachunki, faktury, dok. medyczna z poradni stomatologicznej). Dodatkowo jeśli leczenie odbywa się prywatnie, konieczne będzie wykazanie, że nie ma możliwości podjęcia leczenia w ramach NFZ lub jest tak wydłużone w czasie, że może zaszkodzić leczeniu.
  Jednakże, jeśli na skutek zmian chorobowych nastąpiła konieczność usunięcia uszkodzonego zęba, Ubezpieczyciel może stosownie pomniejszyć odszkodowanie.
  Dodatkowo muszę nadmienić, iż w przypadku braku zapięcia pasów bezpieczeństwa ubezpieczyciel może również pomniejszyć odszkodowanie o stosowne przyczynienie – w tym wypadku nawet 50% i więcej. O taką kwotę może pomniejszyć każdą wypłatę w szkodzie, także zwrot kosztów leczenia będzie pomniejszany o przyczynienie.
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.