fbpx

Odszkodowanie – Złamana Ręka

 • This topic has 4 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 27/10/2008 by nikke.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #201211
  emdoen

  Mam pytanie ;]
  Złamałem sobie ręke ( złamanie kości promieniowej 1/3, z przemieszczeniem ).
  Mam gips juz ponad 3 tygodnie, zbliza sie koniec katurgi a zarazem wypis lekarza. Ręke złamałem upraiajac zapasy zkolegą w piaskownicy, znajdujacejsie na terenie szkoły do ktorej nie uczeszczam. Złamanie było nie celowe. Pytanie brzmi, jaki procent ubezpieczenia otrzymam (chodzi mi o kwote z odszkodowania). Mam ubezpieczenie podstawowe. Wiem ze trudno odpowiedziec na to pytanie dokładnie.

  #263077
  Campter.pl

  Zakładam, że jesteś ubezpieczony w ramach szkolnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwego wypadku tzw. NNW. Jakie odszkodowanie otrzymasz zależy od tego jaki stopień uszczerbku na zdrowiu stwierdzi lekarz orzecznik ubezpieczyciela, z którym Twoja szkoła podpisała umowę. Każdy ubezpieczyciel ma własne tabele procentowego uszczerbku na zdrowiu. Po dokonaniu oceny lekarza ubezpieczyciel wypłaci Ci określony procent od sumy ubezpieczenia. W zależności od rodzaju złamania w takim przypadku jak Twój orzeka się zwykle między 5% a 20% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wszystko jednak zależy od konkretnego przypadku i analizy dokumentacji medycznej.

  #263078
  emdoen

  Dziękuje . ;]

  #201949
  polamaniec_yo

  Witam, jestem 15 letnim uczniem. Posiadam ubezpieczenie uczniowskie na wysokość 8 tys zł w firmie Ergo Hestia. Jakiś czas temu podczas biegu, potknąłem się i złamałem poważnie rękę. (Podgłówkowe złamanie szyjki kości ramiennej z przemieszczeniem, druty stabilizujące przez 2,5 mies. , 2 operacje). Odszkodowanie jakie otrzymałem wynosi 640zł. Kompletnie się na tym nie znam, ale wielu ludzi mówi mi, że to mało i powinienem się odwołać. Co państwo sądzą na ten temat?

  #265558
  nikke

  Witam! W marcu tego roku złamałam rękę „nasada dalsza kości promieniowej prawej”, przez 7 tygodni miałam w gipsie a po usunięciu gipsu ręka była tak spuchnięta, że nie nadawała sie do rehabilitacji, byłam przez pół roku na zwolnieniu lekarskim, nie wiem jak to się stało, ale lekarz stwierdził, że kość się przesunęła i ręka jest krzywa, nie jest zupełnie sprawna, palce są sztywne,w nadgarsku czuje ból, otrzymałąm 2800zł odszkodowania, nie wiem ile to jest procentowo, ale czuję sie pokrzywdzona, ponieważ prawą rękę mam niezupełnie sprawną, czy mogę się odwołać od tej decyzji?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.