fbpx

odszkodownie z OC za wypadek samochodowy

 • This topic is empty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
 • Autor
  Wpisy
 • #200079
  lucyna

  Chciałam uzyskać informacje na temat odszkodowań. Miałam wypadek w podróży słuzbowj własnym samochodem. Sprawca wymusił pierwszeństwo przejazdu. Już jest po wyroku sądu. Ja miałam złamany mostek, wstrzśnienie mózgu, uszkodzenie kolana, leczę się już 6 miesięcy. Z ZUS dostałam odszkodowanie za złąmanie mosta 10% uszczerbku na zdrowiu. Mam pytanie czy moge wystąpić o odszkodowanie z OC sprawcy i jeżeli nie mam żadnych rachunków za leczenie (leczyłam się z NFZ) rachunków za lekarstwa, czy rachunki za taksówki, mieszkam 3 km od dworca PKS i nie ma możliwości dojechania żadnym środkiem transportu a mieszkam sama. czy jest możliwość otrzymanie odszkodowania za ten wypadek od firmy ubezpieczenieowej, czy tylko procent od uszczerbku na zdrowiu który uzna lekarz orzecznik? jeżeli ktoś był w takiej sytuacji z góry dziekuję za poradę

  #209978
  Campter.pl

  Procent uszczerbku na zdrowiu jest jednym z elementów ustalania wysokości odszkodowania, więc istnieje możliwość otrzymania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

  #209979
  lucyna

  dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę wystapić do firmy ubezpieczającej o inne koszty. PZU ma określony wzór formularza zgłoszeniowego i na tej podstawie przyznaje odszkodownie ile uzna za stosowne. to moj pierwszy taki wypadek i nie bardzo się orientuję gdzie i co mogę otrzymać i jakie dokumenty złożyć. z góry dziękuję.

  #209980
  Campter.pl

  Może Pani wystąpić o wszelkie koszty, które mają związek z wypadkiem

  #209981
  rufu_s1

  Jak najbardziej powina Pani ubiegać się o odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu…warto w takich sprawach jednak poszukać kogoś kto mzajmie się wszystkimi dokumentami- często TU korzystają z niewiedzy klientów którzy sami zajmują się sprawą
  Pozdrawiam
  Rafał

  #209982
  lucyna

  dziekuję bardzo za wszelkie porady

  #209983
  maxia45

  Cześć lucyna jak tam Twoja sprawa miałam niedawno bardzo podobny wypadek do Twojego
  udało Ci się uzyskać jakąś sensowną kwotę ?

  #209984
  lucyna

  Cześć. Jak na razie uzyskałam tylko odszkodowanie z ZUS-u i za mostek miałam 10 % uszczerbku tj. 4.500,00. Dwa tygodnie temu byłam na komisji lekarskiej z Hestii z tytułu odszkodowania z NW ale jak na razie nie mam decyzji, Z OC sprawcy czekam na komisję. A Ty otrzymałaś już jakieś odszkodowanie

  #209985
  maxia45

  Ja sie sama staram o odszkodowanie z ZUS i mojego ubezpiecznia NNW a sprawe OC sprawcy zlecilam zewnetrznej firmie jak dla mnie to zbyt skomplikowane ;-) Z zus mam wlasnie jutro sie wybrac do orzecznika i zobaczymy co uradzi ;-)

  Trzymaj sie

  #209986
  agata65

  Witam

  Lucynko albo Maxiu mogłybyście opisać jak wyglądało to orzekanie w Zus ?
  Tak ze szczegółami jak to trzeba przeprowadzić co i gdzie zgłosić ?
  No i jak wogole wygląda ta całą komisja w Zus ?
  Z góry bardzo dziękuje czeka mnie właśnie ta procedura i chciałabym skorzystać
  z waszych „doświadczeń”.

  #209987
  lucyna

  cześć Agatko. Jeżeli chodzi o odszkodawanie z Zusu, to przede wszystkim musisz zgłosić w zakładzie pracy. Zakład pracy powołuje komisję która spisuje protokół z wypadku. musisz przypilnować żeby w protokole były wpisane wszystkie obrażenia, bo ZUS rozpatruje to co komisja wpisze do protokołu. Później to jest zbieranie całej dokumentacji i po zakończeniu leczenia wraz z drukiem o zakończeniu leczenia przesyła się do ZUS.
  U mnie na komisji było jedna pani doktor i po zbadaniu mnie i po obejrzeniu zdjęć wypisała od razu protokół z podaniem procentowego uszczerbku. ZUS okresla procent na podstwie rozporządzenia, tak że możesz sobie wcześniej sprawdzić jaka jest dolna i górna granica. A później to czekasz juz tylko na pieniadze. Powodzenia i cierpliwości.

  #209988
  lucyna

  Witam. Chciałąm się dowiedzić jak długo czeka się wezwanie na komisję lekarską, czy jest jakiś termin w którym TU powinno takie badanie przeprowadizć. Dokumenty po zakończeniu leczenia złożyłam w PZU pod koniec maja, do tej pory nie mam żadnego wezwania.

  #209989
  asia

  witam,
  ubezpieczyciel powinien wezwać na komisję możliwie najszybciej, wiążą go bowiem terminy wypłaty odszkodowania (30 dni- zazwyczaj przeciągane)
  Czy już komisja się odbyła?

  #209990
  lucyna

  Witam. Na komisji byłam w piatek 13. 07. komisja nie poinformowała mnie jaki % został mi przyznany.

  #209991
  darek

  WITAM MAM PYTANIE 18 MIESIĘCY TEMU MIAŁEM WYPADEK SAMOCHODOWY. BYŁEM W TYM WYPADKU POSZKODOWANYM PASAŻEREM. ZABRAŁO MNIE POGOTOWIE Z PODEJRZENIEM ZMIARZDZENIA KLATKI PIERSIOWEJ. ALE PO BADANIACH WYPUSZCZONO MNIE TEGO SAMEGO WIECZORU DO DOMU MÓWIĄC ZE TO TYLKO ZBICIE I TO WSZYSTKO. MYSLAŁEM ZE NA TYM KONIEC MOICH KŁOPOTÓW JAK SIĘ OKRUTNIE MYLIŁEM.PO 2 TYGODNIACH WYPADEK DAŁ O SOBIE ZNAC POD POSTACIĄ BÓLU W LEWEJ NODZE. PO WSZELKICH BADANIACH POBYCIE W SZPITALU OKRUTNYM CIERPIENIU Z POWODU NIEMIŁOSIERNEGO BÓLU STWIERDZONO U MNIE PRZESUNIĘCIE SIĘ JEDNEGO Z KRĘGÓW W OKOLICACH SRODKA KRĘGOSŁUPA. CO SPOWODOWAŁO ZE NA DZIEN DZISIEJSZY MOGĘ DZWIGAC TYLKO DO 10KG. WZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE CZY NALEZY MI SIĘ JAKIES ODSZKODOWANIE Z OC LUB NW I CZY NIE JEST JUZ ZA PÓZNO.NIE STARAŁEM SIĘ DO TEJ PORY O ZADNE ODSZKODOWANIE BO PO WYPADKU PRZEZ 4 MIESIĄCE NIE BYŁEM W STANIE PODJĄC PRACY A POTEM UMARŁ WŁASCICIEL SAMOCHODU KTÓRYM SPOWODOWALISMY WYPADEK. KIEROWCĄ TEGO FERALNEGO DNIA BYŁ ZIĘC WŁASCICIELA SAMOCHODU. TO TYLE CHCĘ WIEDZIEC CZY MOGĘ SIĘ UBIEGAC O ODSZKODOWANIE I GDZIE DAREK

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.