fbpx

Odwołanie. Co napisać?

 • This topic is empty.
Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #200970
  poszkodowany_z_krakowa

  Witam
  Zaglądam na Wasze forum już od jakiegoś czas, a dokładniej grudnia zeszłego roku. Wtedy miałem wypadek: czołowe z ciężarówką. Nie z mojej winy. Auto do kasacji, dostałem już za nie pieniądze. Dostałem też pieniądze z OC sprawcy, dostałem też z mojego NW które miałem wykupione w PZU. Ale chcę się odwołać bo przyznali mi w PZU tylko 4% (chyba wszystkim tyle dają) co jest jak dla mnie skandalicznie mało.
  Co mam napisać w odwołaniu od ich decyzji?

  Pismo, które dostałem w skrócie wyglądało tak:
  ZAWIADOMIENIE

  Poszkodowany: xxxxx
  Niniejszym zaświadczamy, że za powyższą szkodę zostało przyznane świadczenie w wysokości 4% z sumy ubezpieczenia 10.000, za trwały uszczerbek tj 400 zł.

  Do wypłaty: 400 zł

  Realizujac obowiązek wynikający z at 16 ust. 3 ustawy z dnia 22.05.2003 o działalności ubezpieczeniowej informujemy, że można dochodzić roszczeń na drodze sądowej.

  Kraków, dnia ………… podpis

  #261440
  jaromiko

  Musisz mieć opinię jakiegoś inne go lekarza orzecznika najlepiej który napisze, że stopień jest większy lub, że dalej się leczysz z tego powodu i dopiero wtedy pisać odwołanie ;)

  #261441
  dimmu3

  Ja bym odwołanie napisał już teraz i dobrze naświetlił jakie obrażenia odniosłem. Gdyby to nie pomogło, to kolejny krok to to, co opisal poprzednik.
  Miałem złamany nos, to przyznali mi 3%, napisałem odwołanie, poszedłem ponownie na komisję i lekarz dał 8% (nieprawdpodobne, ale jednak tak było ;) ).

  #261442
  siatkarka7

  hej.ja dostalam takie same pisemko jak te ktore Ty wyzej napisales… za rekonstrukcje acl i artroskopie,16 dni w szpitalu, unieruchomieniu ponad miesiac,rehabilitacje do dnia dzisiejszego,komplikacje itd itd… przyznano mi 3% -270 zl … rowniez chce sie odwolywac ale nie wiem za bardzo do kogo sie zwrocic jak to zalatwic…pomoze ktos?

  #261443
  szyja4

  Cześć,ja dostałam podobne pismo,tyle,że nie ma w nim mowy o możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej,czy w ogóle o możliwości odwołania się.Jestem po przebytym skręceniu kręgów szyjnych ,dostałam 4%.Chyba się odwołam,ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.podpowiecie?

  #261444
  kuba

  najpierw sie odwoływać, a jeżeli to nie pomoże to tylko droga sądowa.

  W odowłaniu piszcie nie tylko o uszczerbku na zdrowiu (dotyczy NNW), ale także o długotrwałym rozstroju zdrowia, nadmieńcie też, że w wyniku wypadku utraciliście część dochodów (dotyczy OC), jak również w przypadku „siatarki7” jeżeli chodzi o więzadło kolanowe krzyżowe ACL, to wypłata jaka została przekazana jest śmieszna (NIE WIEM Z JAKIEGO UBEZPIECZENIA WYPŁACONO AC czy NW ?).

  Pozdrowienia

  PS.
  Walczyć należy do końca.

  #261445
  irena972

  Witam. Mam pytanie czy ktoś z panstwa orientuje sie moze ile procent nalezy sie z pzu za dwukostkowe złamanie kończyny dolnej. Mój maz ponad siedem miesiecy temu uległ wypadkowi w pracy jego rehabilitacja trwa do tej pory. Noge mial składana operacyjnie w wyniku czego ma wstawionych 9 srub i wzmocnienie. Dzis dostał decyzje z pzu w której przyznano mu 8 procent trwałego uszczerbku. Moze ktos z panstwa sie orientuje ile nalezy sie za cos takiego.

  #261446
  Riaa

  Według tabeli za podobne złamania można otrzymać 5-10% uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli jednak Twoim zdaniem komisja przyznała zbyt niski uszczerbek zawsze możesz złożyć odwołanie i prośbę o ponowne przeprowadzenie komisji. Prosząc o ponowne powołanie komisji powinnaś solidnie zebrać całą dokumentację medyczną. Dobrze jest też powołać się na jakąś opinie innego lekarza. Powodzenia

  #261447
  dominika789

  Proszę Państwa o pomoc w przygotowaniu odwoałania do ZUS-u, nie wiem jakm mam sie za to zabrać. Dostałam 5 % za złamanie nogi w srodstopiu, przeszłam długie leczenie i uważam ,ze przyznana kwota nie rekompensuje w zaden sposób mojej straty

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.