fbpx

Odwołanie do kosztorysu PZU…naprawa szkody z OC sprawcy.

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #207782
  wojciech77

  Witam wszystkich czytających,
  ostatnio miałem nieszczęśliwy przypadek, a mianowicie uszkodzono mi zaparkowany samochód, sprawca był na tyle miły, że sam przyszedł i poinformował o tym fakcie, spisaliśmy oświadczenie, ja zgłosiłem sprawę w PZU, oddałem auto do ASO i umówiłem rzeczoznawcę.
  Rzeczoznawca przyszedł dokonał oględzin w ASO i z ASO dostałem ten kosztorys rzeczoznawcy PZU (podpisałem im dokumenty że mają w moim imieniu kontaktować się z PZU i w PZU zgłosiłem że chcę rozliczyć się bezgotówkowo).
  W kosztorysie rzeczoznawca przyjął zamienniki – nie wszędzie można było, ale tam gdzie mógł powstawiał części inne niż oryginalne.
  Ja auto mam w stanie idealnym, tzn. miałem, nigdy nie naprawiane, bezwypadkowe, stąd nie chcę się zgodzić na naprawę na częściach innych niż oryginalne, takie tam wcześniej były, więc dlaczego z nie mojej winy mam teraz ponosić karę i wstawiać jakieś zamienniki? To jest jedna kwestia, druga to Pan rzeczoznawca zastosował urealnienie na części zamienne w wysokości 60%! Na końcu powołuje się jeszcze na jakieś Rozporządzenie Rady Ministrów z 8.10.2008 w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych…
  ASO powiedziało, że nie naprawi mi auta na zamiennikach, czego ja też nie chcę.
  Chcę mieć taki stan auta jak przed zdarzeniem…chociaż i tak już będę stratny, bo auto nie bite jest już teraz bite.
  Dodam jeszcze, że ASO sporządziło własny kosztorys po wizycie rzeczoznawcy i różnica to praktycznie 100% wartości…
  Czy mógłby mi ktoś poradzić jak napisać takie odwołanie, żeby miało to ręce i nogi? Nigdy nie miałem takiej sytuacji, a nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu.

  Z góry dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam,
  Wojtek.

  #292575
  kancelariabugaj

  Witam

  Naprawia Pan na częściach oryginalnych, w ASO zastrzega, że mają dać kopie faktur źródłowych na te części. Po naprawie i zapłacie przedstawia fakturę PZU. Jeżeli nie zapłacą całości to do sądu.

  Pozdrawiam

  #292576
  szkodnik

  Kosztorys sporządzony przez PZU to jest to propozycja wypłaty odszkodowania bez konieczności dokumentowania faktycznych kosztów naprawy. W sytuacji naprawy w ASO warsztat wystawia własny kosztorys i na jego podstawie fakturę, która stanowi podstawę do rozliczenia. Nie trzeba się od niczego odwoływać tylko tę fakturę przekazać do ubezpieczyciela.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.