fbpx

Odwołanie przy szkodzie na pojeździe Toyota

Avatar
Mariola
Poszkodowany

Cześć. Niecały miesiąc temu miałam szkodę na pojeździe. Dostałam kosztorys ubezpieczyciela na około 2900 zł. Stawka za roboczogodzinę to 50 zł, części zamienne nieoryginalne i dodatkowo zastosowano rabat na materiał lakierniczy. Znajomy mechanik powiedział, że za taką kwotę odszkodowania to będę mogła kupić części na szrocie bo nawet na używane oryginały nie wystarczy. Moja Toyota ma co prawda 10 lat, ale jest w dobrym stanie i chciałabym ją naprawić porządnie, żeby parę lat jeszcze pojeździć. To moja pierwsza szkoda i nie wiem jak powinno wyglądać odwołanie, jakich argumentów użyć. Słyszałam, że można sprzedać szkodę, ale najpierw sama chciałabym spróbować uzyskać dopłatę. Może ktoś podpowie jak mam przygotować takie odwołanie?

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Witaj. Z tego co piszesz jasno wynika, że odszkodowanie zostało zaniżone. Ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić kwotę, która pozwoliłaby Ci na przywrócenie stanu pojazdu sprzed szkody. Jeżeli w samochodzie miałaś wyłącznie części oryginalne, to takie powinny być wzięte pod uwagę w kosztorysie ubezpieczyciela. Dodatkowo (bez przedstawienia faktur) należy się kwota średnio rynkowa w Polsce za roboczogodzinę wynosząca około 100-110 zł w zależności od regionu. Rabat na materiał lakierniczy jest również bezzasadny (chyba że na danej części były znaczne wcześniejsze uszkodzenia). Polecam przeczytanie artykułu dotyczącego odwoła od decyzji częściowej oraz zapoznanie się z przykładowym odwołaniem https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/szkoda-czesciowa-na-pojezdzie-jak-sie-odwolac-od-decyzji/. Jeżeli będziesz mieć jakieś dodatkowe pytania, to zapraszam do kontaktu. A jeżeli ubezpieczyciel odmówi dopłaty, to zachęcam do wysłania dokumentów do analizy szkody. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Avatar
Poszkodowany

Dawaj do serwisu i napraw bezgotówkowo. Niech oni się boksują ze złodziejami. Wersja druga - kup błotnik, maskę używane pod kolor. W przypadku błotnika to lepszy używany oryginał niż nowa podróbka 0,5 mm :) Wersja z serwisem jest lepsza, bo masz papier, [url=https://e-pieczatki24.pl]pieczątki[/url] i całą dokumentację ważną dla ewentualnego nabywcy.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać