fbpx

Oparzenie ręki III stopnia. Na co moge liczyc ?

 • This topic has 7 odpowiedzi, 6 odpowiedzi, and was last updated 20/03/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #204134
  lo-k

  Witam. Jestem drugi dzien po oparzeniu III stopnia ( wydaje mi sie ze zla diagnoza – wyglada na stopien II – duzo pecherzy , brak zweglen – chociaz moge sie mylic)
  Mija wlasnie 26 godzin od oparzenia. Obecnie mam sporo pecherzy. Oparzeniu ulegly

  REKA PRAWA ( DLON – Kciuk – laczenie z dlonia – najwiekszy pecherz…jego wysokosc to okolo 3 cm, dlugosc okolo 5 cm po 15 godzinach przy zmnianie opatrunku) Przedramie kilka odpryskow. Male oparzenia na palcach – odpryski

  UDO PRAWE – sporo poszczegolnych punktow , sporo mniejszych pecherzy – rozrzut od gornej czesni uda, do kolana.

  REKA LEWA – trzy znamiona oparzen bez pecherzy.

  W poniedzialek jakis zabieg.
  Leczenie w domu, zmiana opatrunkow szpital
  Przyjmuje antybiotyki i leki na zlagodzenie bolu, oraz masci.

  Wiem ze nic nie wroci mi zdrowia jednak chce zapytac ile mogę uzyskac pomocy ( chociazby zwrotu za leczenie ( aqua zele masci ( co 12 h ) zmiana…jeden zabieg okolo 25 zl.
  Dziennie 50 zl.
  Mam 18 lat jestem gitarzysta i informatykiem. Potrzbuje tej reki nie tylko do drapania sie po tylku. Ubezpieczenie szkolne.

  Co o tym sadzicie ?

  #275567
  lo-k

  Jest tutaj ktos to moglby mi odpowiedziec ?

  #275568
  Bazyli

  Nie napisałeś najważniejszego. Co było przyczyną tego oparzenia?

  #275569
  lo-k

  To z braku spokoju. Poparzenie nastapilo poprzez wybuch garnka w ktorym byl rozgrzany olej. Ogien wydobywajacy sie z garnka podpalil okap nad kuchenka elektryczna. Poparzenie dloni nastapilo poprzez otwarty plomien, jednak reszta czesc ciala to poparzenia spowodowane pryskajacym olejem.
  Na rozpoznaniu w karcie szpitalnej wpisane jest:
  Uraz prawej dloni, lewej dloni , uda prawego
  Przy czym – Poparzeni dloni prawej III Stopnia
  Poparzenie III stopnia uda prawego.

  Jak bedzie wygladala komisja lekarska ?
  Jutro mam zabieg usuniecia naskorka i pecherzy

  #275570
  Marcin

  Z ubezpieczenia szkolnego nie wiele wyciągniesz. Nie dość, że są to niskie kwoty sumy ubezpiecznia to na dodatek Twój uszczerbek nie wskazuje na to, żebyś otrzymał duży procent uszczerbku. Spójrz w umowę ubezpieczenia i policz sobie, mniej więcej. Iloczyn uszczerbku i sumy ubezpieczenia.

  #275571
  keri
  Punia155 wrote:
  Witam.
  Piszę z pytaniem, otóż moja sytuacja wygląda tak:
  Wyjechałam do Niemiec do rodziny, gdzie w kuchni wrzątek poparzył mi stopy. Udaliśmy się na pogotowie (w Niemczech) tam udzielono mi pomocy, założono opatrunki itd. Nie płaciłam nic.
  Następnie zalecono mi codzienne wizyty u chirurga w celu zmiany opatrunków.
  Za wizyty te nic nie płaciłam, co mnie zdziwiło-lekarze sami nie wiedzieli jak postąpić w sprawie płatności, ponieważ nie posiadałam Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego-lecz jestem ubezpieczona. Po przyjeździe do Polski udałam się do NFZ, gdzie zapoznałam ich z zaistniałą sytuacją, otrzymałam wtedy Certyfikat Tymczasowo Zastępujący Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, powiedzieli mi, że trzeba ten Certyfikat wysłać do Niemiec, a po przyjściu rachunków (koszty leczenia w Niemczech itd.) trzeba to zapłacić z WŁASNEJ KIESZENI, a potem NFZ zwróci mi wszelkie koszty-niby.
  Mam więc pytanie odnośnie odszkodowania- co mam zrobić, aby je otrzymać?
  Jestem ubezpieczona w PZU.
  I drugie moje pytanie-czy aby na pewno NFZ zwróci mi koszty, które będę musiała NIBY pokryć z własnej kieszeni (choć nie wiem skąd wezmę taką kwotę..)
  i trzecie czy Certyfikat, który mam wysłać do Niemiec (jest on w j. polskim)-czy muszę go przetłumaczyć na j. Niemiecki?
  #382842
  Alan30
  Uczestnik

  Witam serdecznie. W trakcie pracy wpadliśmy na siebie z kolegą który niósł wrzącą herbatę. Mam poparzoną dłoń i przebywam na L4. Czy mogę starać się o odszkodowanie z ZUS?

  #382875
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  osoba poszkodowana w trakcie pracy poprzez nieszczęśliwy wypadek ma możliwość uzyskać odszkodowanie z ZUS jeśli wystąpi trwały uszczerbek na zdrowiu po urazie. Wypadek oczywiście należy zgłosić pracodawcy. Polecam lekturę naszego Vademecum poszkodowanego w wypadku przy pracy.

  Jednakże w sprawie ważne też jest to, czy u Pana wystąpi trwały uszczerbek na zdrowiu po poparzeniu dłoni. Obecnie ZUS przyznaje 917 zł za 1% uszczerbku na zdrowiu. W przypadku poparzeń uszczerbek na zdrowiu zależy od: powierzchni ciała pokrytej poparzeniem, stopnia poparzenia, wdrożonego leczenia, ewentualnych zabiegów, gojenia ran, pozostałych po zakończeniu leczenia blizn itp. Jeśli więc oparzenie jest lekkie i nie zostaną blizny, to obawiam się, że odszkodowanie nie zostanie przyznane. Jeśli jednak poparzenie jest poważne i głębokie oraz zostanie blizna utrudniająca ruchy ręki to jak najbardziej można walczyć o jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Można złożyć wniosek do ZUS po zakończeniu leczenia i uzyskaniu druku OL-9 od lekarza.

  Życzę zdrowia i w razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

  Pozdrawiam,
  Izabela

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.