fbpx

Oparzenie olejem stopę 2 stopień

 • This topic has 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, and was last updated 23/06/2021 by Izabela Praska.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #393754
  Anonim

  Dzień dobry.07.06.2021 r.,o 12.30 poparzyłem lewą stopę olejem,z góry,do wewnętrznej strony w domu.Chodziłem do pracy w tym samym dniu na 14.00.Zgłosiłem kierownikowi o wypadku dopiero 10.06. Ok.22.20.Po pracy pojechałem do szpitala,który mnie nie przyjął.11.06,dopiero lekarz rodzinny obejrzał stopę,wypisał receptę na maść agrosulfet,tydzień chorobowego.Niestety,dostałem dalsze zwolnienie do 01.07.2021 r.Jescze mnie stopa boli,i goi się.Czy powinienem to zgłosić do zakładu pracy,zusu?Nieznam się na tym,bo to pierwsza rzecz co po 15 latach pracy mi się wydarzyła.Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie?Jestem ubezpieczony grupowo w medicoverze.Z góry dziękuję za odpowiedź.Chciałem zaznaczyć,że mam zrobione zdjęcia od początku leczenia w domu.

  #393755
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  o ile dobrze zrozumiałam, do wypadku doszło w domu w czasie wolnym. W takiej sytuacji nie ma konieczności zgłaszania wypadku w pracy czy do ZUS, ponieważ nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za wypadek. ZUS wypłaca takie świadczenia, jedynie w sytuacji gdy do wypadku dojdzie w czasie pracy i w związku z wykonywaniem czynności zawodowych.

  Jeśli ma Pan ubezpieczenie grupowe, to proszę sprawdzić umowę oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) i zweryfikować, czy Pana ubezpieczenie obejmuje poparzenie w skutek wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w domu. Jeśli tak – to należy zebrać kompletną dokumentację medyczną i zgłosić szkodę ubezpieczycielowi.

  W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

  Pozdrawiam,
  Izabela Praska

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.