fbpx

Oparzenie termiczne 2 stopnia – Towarzystwo Ubezpieczeń AVIVA

 • This topic has 4 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated 14/07/2020 by Lukas.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #383446
  Lukas
  Uczestnik

  Witam

  Mam pytanie w ubiegłym tygodniu doznałem oparzenia (wypadek w domu) 2 stopnia przedramienia ręki ramienia lewego oraz klatki piersiowej 8% TBSA .

  Jestem ubezpieczony w AVIVA Ubezpieczenie Grupowe i posiadam wariant trwały uszczerbek na zdrowiu. Proszę podpowiedzieć mi czy mam szanse na wypłatę odszkodowania w skutek poniesionego wypadku.

  Z góry Dziękuje za Odpowiedz

  #383448
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  odszkodowanie z polisy grupowej następstw nieszczęśliwych wypadków następuje na podstawie orzeczonego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Tym samym lekarz orzecznik z Towarzystwa Ubezpieczeń orzeknie, jaki uszczerbek nastąpił w związku z oparzeniem (a więc czy po wygojeniu pozostaną blizny lub ubytki tkanek, także ograniczenia np. w ruchomości nadgarstka, jeśli blizna pooparzeniowa będzie je zaburzać).
  Więcej w temacie uszczerbku może Pan poczytać w artykule https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/
  Zwyczajowo wysokość odszkodowania uzależniona jest od sumy ubezpieczenia, gdyż mnoży się orzeczony uszczerbek i sumę ubezpieczenia (np 5% X 10 000zł = 500zł). Istnieją jednak polisy, które zawierają tabele uszczerbku dla danego urazu i wypłata następuje jedynie w przypadku doznania obrażeń, które tabela obejmuje. Proszę więc zapoznać się z zapisami swojej polisy i jej ogólnymi warunkami ubezpieczenia.
  Zgłoszenia do ubezpieczyciela może Pan dokonać mailowo lub telefonicznie przekazując dokumentację medyczną z prowadzonego leczenia, do której dobrze dołączyć zdjęcia blizn.
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

  #383457
  Lukas
  Uczestnik

  Witam
  Suma mojego ubezpieczenia to 40 000 zł według polisy
  A tabela grupy AVIVA podaje:

  TABELA PROCENTOWEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU WSKUTEK NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU
  432 Następstwa oparzeń skóry klatki piersiowej, jamy brzusznej lub pleców powyżej 5% TBSA 20%
  436 Następstwa oparzeń skóry kończyn górnych (bez dłoni) lub kończyn dolnych powyżej 5% TBSA 15%
  A pod tabelą widnieje taka uwaga:
  Uwaga: ocenie z pozycji 427-439 podlegają wyłącznie skutki oparzeń od stopnia II. Trwałe zaburzenia funkcji narządów lub
  kończyn w wyniku oparzenia należy oceniać według odpowiednich pozycji Tabeli, najwcześniej po upływie 6 miesięcy od daty zdarzenia. TBSA (ang. total body surface area) – całkowita powierzchnia ciała.

  Dlatego właśnie mam pytanie bo w procentach nie ma widełek a wręcz przeciwnie pisze konkretny ilość %.Lekarz prowadzący obiecał mi że rękę oraz klatkę piersiową wyleczymy tak że nie zostanie ślad. Czyli mogę odszkodowanie dostać minimalne bo lekarz na komisji nie bierze pod uwagę cierpienia oraz obrażeń których doznałem w czasie wypadku tylko to co pozostało po zakończeniu leczenia (blizny itp.)
  Czy dobrze to rozumie ???

  #383475
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  z opisu polisy wynika, iż uszczerbek na zdrowiu będzie liczony łącznie, za każde oparzenia II stopnia. Najpewniej polisa obejmuje wskazaną wysokość uszczerbku za dane urazy, możliwe jest jednak iż Ubezpieczyciel powoła opinię medyczną przez lekarza orzecznika i orzeknie wysokość doznanego trwałego uszczerbku. Jeśli roszczenia zgłosi Pan po zakończeniu leczenia, orzecznik może ocenić zakres pozostałych po oparzeniach blizn. Zgłoszenia można dokonać przed zakończeniem leczenia, jeśli rozmiar szkód ulegnie zwiększeniu (powstaną komplikacje lub blizny) po zakończeniu leczenia można złożyć ostateczne roszczenia.
  Jeśli nie będzie się Pan zgadzał z decyzją ubezpieczyciela, zawsze można złożyć odwołanie (reklamację).
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

  #383481
  Lukas
  Uczestnik

  Witam
  Dziękuje za wyjaśnienie sprawy Po zakończeniu leczenia okaże się co i jak Jestem wdzięczny za pomoc Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.