fbpx

OPERACJA ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA A ODSZKODOWANIE Z PZU

Avatar
ewapoznan
Poszkodowany

W skutek choroby miałam operacje ręki: Odbarczenie nerwu pośrodkowego na poziomie kanału nadgarstka; nerwu łokciowego na poziomie rowka nerwu oraz pierwszego przedziału prostowników. Mam ubezpieczenie PZU P+/LS/TU/AP/AU. Dostałam odpowiedż odmowną w sprawie wypłaty odszkodowania oraz wydania Karty Aptecznej i skorzystania z Asystenta. Czy słusznie? Dodam że pobyt w szpitalu był jednodniowy. Czy ktoś miał operacje na ZCN i otrzymał świadczenie z PZU? Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Avatar
szkoda
Poszkodowany

1) Wszystko zależy od OWU danego ubezpieczenia. Zwykle ubezpieczyciel wyłącza swoją odpowiedzialność za skutki chorobowe. Możliwe, że pakiet NNW przewiduje zwrot np. kosztów leczenia, rehabilitacji oraz odszkodowania za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Avatar
Marek
Poszkodowany

Witam serdecznie. Moja mama w lutym będzie miała operację cieśni nadgarstka. Pracuje jako sprzątaczka i przez wiele lat pracując fizycznie rękami nadwyrężyła sobie nadgarstki i teraz było już tak źle, że lekarz zalecił zabieg. Czy będzie mogła uzyskać odszkodowanie polisy grupowej PZU? Czy jest możliwość uzyskania jakiegoś odszkodowania od pracodawcy? Nie doszło do wypadku, ale w końcu choroba została spowodowana wieloletnią pracą fizyczną.

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

w przypadku zespołu cieśni nadgarstka nie ma możliwości zakwalifikowania tego urazu jako wypadek przy pracy i uzyskania jednorazowego odszkodowania z ZUS. Zespół cieśni nadgarstka to następstwo przewlekłego ucisku nerwu pośrodkowego, więc jest to zmiana wynikająca z wieloletnich przeciążeń a nie wypadku przy pracy. Nie spełnia też definicji wypadku przy pracy.

Posiadając polisę grupową od następstw nieszczęśliwych wypadków można się starać o odszkodowanie, lecz taka możliwość jest uzależniona od rodzaju zawartej polisy. Każdy ubezpieczyciel ma wiele różnych wariantów, więc jedna polisa może obejmować swoją ochroną taki uraz i związaną z nią operację, a druga nie. Radzę pozyskać umowę zawartą przez pracodawcę z ubezpieczycielem oraz Ogólne Warunki tej polisy i zweryfikować, jakie zdarzenia i choroby są objęte ochroną. Tak czy inaczej jednak warto zebrać dokumentację medyczną i zgłosić szkodę i poczekać na decyzję (od której warto jest się odwołać, bo te pierwsze bywają często zaniżone).

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez wysłanie zgłoszenia albo odpowiedź na forum.

Pozdrawiam,

Izabela

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać