fbpx

Pęknięta kość śródstopia, odszkodowanie KRUS

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200143
  laszo

  Dzień dobry.

  Kilka miesięcy temu mój wujek rolnik, ubezpieczony w KRUS uległ wypadkowi podczas pracy na roli. W wyniku wypadku doznał pękniecia kości śródstopia i przez dwa miesiące miał unieruchomioną nogę. Z tytułu wypadku otrzymał 2 miesice chorobowego zwolnienia. Po zdjęciu usztywniacza, skierował się do lekarza orzecznika z historią choroby. Lekarz przekazal mu informację, że w związku z zaistniałym wypadkiem powinien otrzymać odszkodowanie z tytułu uszczrbku na zdrowiu wysokości 2%. Kilka dni po tym fakcie otrzymał wezwanie na komisję lekarską w KRUS, gdzie otrzymał informację o przyznaniu 0% uszczerbku na zdrowiu.

  Uzasadnienie odmawiające wypłaty odszkodowania cyt. ” Zgodnie z art.10 ust.1 pkt 1 wyżej wymieninej ustawy, jednorazowe odszkodowanie przysługuje ubezpieczonemu, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej. Ponieważ orzeczeniem Komisji Lekarskiej z dnia … uznano Panu 0% uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej, który miał miejsce w dniu … odmawia się prawa do jednorazowego odszkodowania w związku z tym wypadkiem.”

  Od przesłanej decyzji przysługuje odwołanie. I tu chciałbym poprosić o opinię fachowców. Czy jest możliwe dobre uzasadnienie tego odwołania aby była szansa na uzyskanie odszkodowanie. Od sprawy minęło już ponad 9 miesięcy (od wypadku) a wujek w dalszym ciągu odczuwa ból stopy i utyka na nogę. Zdaję sobie sprawę, że nie oznacza to trwałego uszczerbku na zdrowiu jednak o długotrwałej niezdlolności do pracy chyba można tutaj mówić ? Z góry dziekuję za wszelkie wskazówki co można w tej sprawie zrobić.

  Pozdrawiam,
  Arek Z.

  #258219
  szkoda

  1) Po prostu trzeba wykazywać, że taki uraz spowodował trwały uszczerbek na zdrowiu na co dowodem jest m.in. to, że odczuwa ból stopy i utyka na nogę.

  #258220
  paruslex

  Najlepiej jeśli wujek załączy do odwołania aktualne zaświadczenie od neurologa i opisze skutki zdarzenia.

  #258221
  szkoda

  Obecnie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 10 sierpnia 2011 r (Dz. U Nr 175 poz. 1043) zmieniające Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 16 maj 2007 r. (Dz. U. Nr 98 poz. 652 ze zm.) w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego jednorazowe odszkodowanie wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej wynosi 550 zł. za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.