fbpx

Piorun w dachu

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200515
  goyavan

  Witam

  Mam problem z PZU, piorum uderzył w dach robiąc poważne szkody, rzeczoznawca z PZU wycenił naprawę dachu na 8tys – 40% zużycia budynku. Kwota końcowa jest śmiesznie mała, żadna z firm dekarskich (a byłam w pięciu) nie podejmie się naprawy za takie pieniądze. Wiem, że mogę się odwoływać od decyzji, co też zrobię, ale intryguje mnie dlaczego od kwoty wyceny odliczają zużycie budynku?, przy określaniu skladki ubezpieczeniwej nikt nie brał tego pod uwagę.
  Kolejne pytanie :
  1. czy w wycenie powinien rzeczoznawca uwzględnić sprzątanie? nie ukrywam, że spadło ponad 100dachówek, cały komin (cegły), firma sprzatająca odmówiła zabrania tego gruzu, kazała sobie zapłacić za wywóz takich odpapdów.
  2. Rzeczoznawca policzył, że komin zostanie odbudowany z pozostałych cegówek!? które spadły z dachu, nie nadawały się do niczego a na pewno nie do murawana z nich komina.
  3. Czy istnieje jakiś inny sposób (po za sądem) do zmuszenia rzeczoznawcy do PRAWDZIWEJ/RZECZYWISTEJ wyceny?
  4. Co zrobić żeby dostać 100% kwoty a nie 60%? W sklepie nikt nie zrobi mi 40% zniżki na materiały.

  Z góry dziekuję za odpowiedź
  Gos!a

  #259446
  blog

  no ładnie obciął Ci odszkodowanie, wiesz nie ma tu do rzeczy nic że dach wyglądał jak wyglądał, masz prawo żądać pełnej kwoty za remont, tak jak mówisz , starymi dachówkami dachu nie pokryjesz, musisz kupić nowe, a one kosztują tyle ile kosztują. podnieś tą kwestię w piśmie do TU. (kwestia podobna jest z częściami aut, też wliczają piękną amortyzacje za zużyte części i wypłacają śmieszne pieniądze).
  sprzątanie też powinieneś wliczyć, ale musisz mieć na to dowód, czyli oryginał faktury z firmy sprzątającej, jak Ci nie wystawili, albo sprzątnąłeś to sam, nie ma co liczyć na pieniądze za tego typu straty, niestety…
  pisałeś już odwołanie?

  #259447
  goyavan

  Jestem na etapie zbieranie informacji – głównie prawa budowlanego. Byłam u inspektora budowlanego a on powiedział mi, że nie można wymienić krowki na inne zużyte. Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się juz napisać to pismo.
  Dziekuję za odpowiedź.
  Gos!a

  #259448
  mig-41

  i słusznie robisz, napisz odwołanie

  #259449
  rescuer

  Zapewne dom jest ubezpieczony wg wartości rzeczywistej, a nie odtworzeniowej stąd obniżka wysokości odszkodowania spowodowana zmniejszeniem wartości (zużyciem) nieruchomości. Proponowałbym przestudiowanie skróconych warunków ubezpieczenia (krótsze niż prawo budowlane ;). Jeżeli mimo to nie zgodzisz się z decyzją PZU polecam stronę Rzecznika Ubezpieczonych, lub zwrócenie się po bezpłatną poradę do Federacji Konsumentów. Zapewne mają też biuro w Twoim mieście. Pozdrawiam

  #259450
  John Smith

  Dobrze by było abyś sprawdził w OWU paragraf w którym mowa o ustalaniu wysokości odszkodowania. Pierwsze co to kosztorys naprawy uwzględniający materiały (takiej samej klasy jak te z których był zbudowany dach) plus koszt robocizny. Jeśli tego nie zrobisz to TU samo je ustali a oni już znają takich specy którzy posklejają dachówki i jeszcze dopłacą za przyjemność jaką sprawi im naprawienie twojej szkody ;) Powinni ci również zwrócić za uprzątnięcie pozostałości ale pewnie jest klauzulka, że do wysokości X% sumy ubezpieczenia i nie więcej niż Y zł. Do tego powinni ci jeszcze oddać za koszty wynikłe z zastosowania dostępnych środków w celu ratowania przedmiotu ubezpieczenia nawet jeśli okazały się bezskuteczne.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.