Polisa NNW złamanie V kości śródstopia ile się należy odszkodowania ?

Avatar
Maja79
Poszkodowany

Dwa dni temu wysiadałam z samochodu i tak nieszczęśliwie się stało że podwinęła mi się noga i upadłam ponieważ bolałą mnie bardzo pojechałąm do szpitala i okazało się że mma złamaną V kość śródstopia założono mi gips na 4 tygodnie. Dodam że auto mam ubezpieczone w Liberty Direct i tam tez mam wykupione NNW wczoraj do nich zadzwoniłam i uzyskałam informacje że tak odszkodowanie mi się należy i że za złamanie tej kości jest to wysokość tylko 400zł !!!! Według mnie to jest strasznie mało jak na gips 4tygodnie i złamanie tej kości może ja się nie znam bo nigdy od 18lat jak jeżdżę autem nie miałąm takiej sytuacji, ale może ktoś miał i umie mi doradzić czy odszkodowanie 400zł za złamanie V kości śródstopia i gips na 4 tygodnie to mało czy to jest normalna kwota. Czy powinnam się starać o więcej bo o ni sami zaniżają ? Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję .

Avatar
imported_Martus
Poszkodowany

Moim zdaniem jak najbardziej powinna Pani próbować ugrać więcej ... Życzę powodzenia w walce z ubezpieczycielami ;)

Avatar
Andrzej Ambrozewicz
Poszkodowany

wysokość odszkodowania z NNW jest uzależniona od wysokości tego ubezpieczenia tzn. od sumy gwarancyjnej która najczęściej przy NNW pojazdów jest bardzo niska. stąd się bierze ta kwota. w ogólnych warunkach ubezpieczenia OWU powinno to być wyjaśnione. proszę dowiedzieć się na infolinii TU jaką kwotę ma Pani za jeden procent uszczerbku.

dla porównania podam że suma gwarancyjna przy NNW pojazdu może wynosić 25000 zł. a przy OC za szkody osobowe jest 5000000 Euro

Pozdrawiam:

Andrzej Ambrożewicz

Avatar
Andrzej_Gryczka
Poszkodowany

Panie Ambroży w polisie NNW nie ma sumy gwarancyjnej ale suma ubezpieczenia jeśli chcemy być precyzyjni :)

Kwota świadczenia z ubezpieczenia NNW to iloczyn sumy ubezpieczenia i wysokości trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czasami są modyfikacje liczenia np. za 1 % uszczerbku - 4 % sumy ubezpieczenia.

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać