fbpx

pomocy zaniożna warotść samochodu przez ubezpieczyciela

• This topic is empty.
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
    PeLoNbb

Witam otóż mam problem z ubezpieczycielem.
    Ubezpieczyciel wycenił mi samochód Golf II 1.6 TD z 1990 dużo niżej niż po ile stoją w komisach oraz w internecie.
    Przysłali mi pieniądze mimo tego iż nie zgodziłem się z podaną kwotą.
    Czy jest gdzieś możliwość wycenienia samochodu osobiście??
    Szukałem wyceny samochodu w komisach oraz w internecie, niestety nie dowiedziałem się jaka jest jego wartość rynkowa według cennika ponieważ wszystkie cenniki nie zawierają aut poniżej 95 roku.
    Może zna ktoś adres strony gdzie mogą wycenić samochód z 1990 roku??
    Proszę o pomoc.

fik

Nie wiem czy tego dokładnie szukasz ale jakis system wycen znajdziesz tutaj :

http://www.dodechy.pl/wycena.html

No i bardziej profesjonalna wycena samochodu tu jezeli chodzi o internet oczywiscie :

http://moto.wp.pl/wycenyaut?ticaid=14a68

Pozdrawiam

PeLoNbb

Dzięki byłem na tych stronach ale nie mogę się tymi danymi poprzeć jeśli będę chciał odzyskać całą kwotę na tej pierwszej stronie bo ma ona charakter jedynie informacyjny.
    A na tej drugiej stronie jest wycena ale niestety auta od 1995 roku.
    dzięki.
    Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł??

lippiec

No to pozostaje Ci się zglosić do jakiegoś rzeczoznawcy i tam uzyskać niezależną opinię.

leleman

a to raczej nie będzie tanie…

iwonakup

Mam bardzo podobna sprawę. odwołalam sie od decyzji ubezpieczyciela. oczywiscie oni mówią, ze wszystko jest w porządku. będe pisała prośbe o kosztorys i auto dam do rzeczoznawcy. z tego co wiem niezalezny rzeczoznawca musi wycenic samochód wg tej samej taryfy co ubezpieczyciel (np. PZU wg Eurotaxu).

Pablo_1st

a na ile wycenili Ci tego golfa, jeśli można spytać? I czy na pewno rozbieżność dotyczy wartości samochodu, czy raczej wartości szkody (a w tym aucie to pewnie szkoda całkowita)?

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.