fbpx

pośliźnięcie na chodniku

Avatar
ksk
Poszkodowany

Witam

Wysiadając z samochodu matki, pośliznąłem się i uderzyłem w krawężnik i złamałem dużego palca lewej nogi 02.01.2009, pojechałem do szpitala, tam udzielili mi pomocy. Lekarz założył mi szynę z gipsu i udzielił mi pierwszej pomocy. Wypisał mi zalecenia i dał kartę udzielenia pomocy, z którą kazał mi sie zgłosić do lekarza w swoim mieście. Tak też uczyniłem. Lekarz w moim ośrodku zdrowia do gipsował mi nogę i kazal przyjść 29.01.2009 na ściągnięcie gipsu. Chciałem się dowiedzieć czy mogę się starać o wypłatę odszkodowania od ZUSU, jak tak to czy potrzebuje jakieś druki?

Pracuje na umowę na czas określony do 05.05.2009r, jak mi się to stało bylem akurat na urlopie.

Avatar
falenica
Poszkodowany

Jednorazowe odszkodowanie wypłacane przez ZUS ma miejsce jedynie za wypadki podczas pracy. Za Wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodującą uraz, które nastąpiło w związku z pracą podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń służbowych. Możesz starać się jedynie jeśli jesteś ubezpieczony w firmie tzw ubezpieczenie grupowe i jeśli np OWU nie wykluczają wypadków podczas urlopu. Warto się z nimi zapoznać.

Avatar
ksk
Poszkodowany

Ubezpieczenia grupowe, czy tu chodzi o te wszystkie firmy jak PZU, Allianz itp. Jak o te firmy chodzi to nie jestem w żadnej ubezpieczony indywidualnie ani grupowo. Jedyne co płace to jakieś składki, co w pracy księgowa nalicza. Także z tego co zrozumiałem to niemam szans na jakiekolwiek odszkodowanie?

Avatar
ZeneC
Poszkodowany

Zorientuj się, czy samochód matki posiada ubezpieczenie nw. Jeśłi tak, to masz prawo do odszkodowania z nw, gdyż zakresem ochrony objęte sa zdarzenia powstałe podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać