fbpx

Poszkodowana w wypadku, co robić?

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200306
  dddorotkaaa

  Dzień dobry.
  30 czerwca tego roku miałam wypadek samochodowy. Jechałam z koleżanką i kolegą „na stopa”. Kierowca jechał zbyt szybko, droga była ślizga i wpadliśmy w poślizg. W wyniku wypadku mam złamany kręg szyjny i 2 uszkodzone, ortopeda zalecił gips na cala glowe ktory siega az do pasa, troche uniemozliwia mi on normalne poruszanie sie. Poza tym jeżeli przez 3 miesiace wszystko się nie zrośnie będę musiała byc operowana. Oprócz uszkodzonych kręgów mam jeszcze tłuczone rany policzka, blizne przechodzącą przez cały polik. Jestem młoda mam dopiero 21 lat i jest to dla mnie dużym problemem. Niestety nie byłam ubezpieczona, koszty pobytu w szpitalu zostały pokryte bo jestem studentką. Słyszałam, żę mogę ubiegać się o jakieś inne odszkodowanie z oc? Nie wiem czy wogóle warto. Nie chcę też ostro walczyć, bo w wypadku zginęła moja koleżanka i tak naprwdę moje obrażenia są błachostką w porównaniu do tego co stało się jej. Proszę o jakaś radę, od czego powinnam zacząć i czy wogóle warto tak, żeby obyło się bez kłótni. Z góry dziękuje za pomoc.

  #258700
  Campter.pl

  Dobry wieczór,
  bardzo mi przykro z powodu śmierci koleżanki:(.

  Sprawą odszkodowania jak najbardziej należy się zająć. Z Twojego opisu wnioskuję, że obrażenia jakich doznałaś są znaczne, w związku z tym znaczne będzie również odszkodowanie jakie masz szanse uzyskać, jeżeli dobrze poprowadzisz negocjacje.
  Szkodę zgłaszasz do ubezpieczyciela OC sprawcy wypadku, więc de facto nie walczysz ze sprawcą i nie on wypłaca Ci pieniądze. Zastanów się nad tym, sądzę, że zasłużyłaś na solidne odszkodowanie.
  w razie pytań służę radą
  pozdrawiam

  #258701
  dddorotkaaa

  Dziękuję bardzo za pomoc, zacznę się tym zajmować od zaraz i napewno jeszcze zgłoszę sie z jakims pytaniem.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.