fbpx

Poszkodowany kierowca skutera

• This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
    Mateusz1987

Witam,
    w czwartek jadąc na skuterze zderzyłem się z samochodem w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez jego kierowcę. Dziś wyszedłem ze szpitala, mam złamany kciuk, krąg szyjny (bez przemieszczenia), miałem także obrażenia wewnętrzne (krwiak wątroby). Czeka mnie 6 tyg. gorsetu ortopedycznego, potem rehabilitacja, w pracy musiałem wziąc l4 co również wiąze się jak wiadomo z utratą pieniędzy.
    Skuter był ubezpieczony, aktualnie znajduje się na policyjnym parkingu. Moje pytanie brzmi – co ja mam dalej robic? Policja wzięła numer telefonu (na samym początku, gdy pzrywieźli mnie do szpitala) i powiedziała że „odezwą się”. Nie wiem gdzie moge odebrać skuter, nie wiem kim jest sprawca, w zasadzie to nic nie wiem i boję się zareagować za późno…z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam, Mateusz.

Campter.pl

zgłoś się na policję która prowadzi sprawę po notatkę z przebiegu zdarzenia/wypadku i zgłoś szkodę w ubezpieczalni OC sprawcy wypadku.
    Podobną sytuację miał robig8 w wątku: http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=1303,
    koniecznie kontynuuj leczenie. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, czekam.

Mateusz1987

Rozumiem, iż Policja powie mi gdzie sprawca był ubezpieczony? Nie wiem natomiast który komisariat prowadzi śledztwo, w Krakowie jest ich kilka. Czy biuro takie jak wasze jest w stanie uzyskać dla mnie większe odszkodowanie (np. więcej zadośćuczynienia?) czy jedynie pomaga w załatwianiu formalności?

Campter.pl

W notatce policyjnej będą wszelkie informacje niezbędne do zgłoszenia roszczenia (nazwa tu i numer polisy).
    Działając w imieniu Klienta staramy się uzyskać odszkodowanie w najkrótszym, ustawowym terminie, monitorujemy przebieg likwidacji w TU, staramy się aby odszkodowanie w pełni pokrywało poniesione przez poszkodowanych szkody i cierpienia. Jeżeli ubezpieczalnia nie przychyli się do naszego stanowiska (odnośnie stawianych roszczeń) nie wykluczamy skierowania sprawy na drogę sądową.

Mateusz1987

A zadośćuczynienie? Jest przyznawane „automatycznie” przez ubezpieczyciela, czy w wyniku procentowego uszczerbku na zdrowiu, czy też jest to kwestia dogadania się ze sprawcą?

Campter.pl

Zadośćuczynienie nie jest przyznawane ani „automatycznie” ani w stosunku do procentowego uszczerbku na zdrowiu, a tym bardziej nie w wyniku dogadania się ze sprawcą. Zadośćuczynienie jest rekompensatą krzywdy, na którą składa się cierpienie fizyczne oraz psychiczne. Właściwe udowodnienie krzywdy jest warunkiem uzyskania wysokiego zadośćuczynienia.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.