fbpx

potrącenie ojca przez samochód po wyprzedzaniu na trzeciego

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200554
  natalia

  mój tato miał wypadek, w którym uczestniczył jako pieszy. Wychodząc z miejsca pracy potrącił go samochód osobowy. Kierowca auta w niedozwolonym miejscu wyprzedzał „na trzeciego”, w wyniku czego wpadł w poślizg, jego auto zaczęło wirowac i uderzy mojego tatę, który szedł prawidłową strroną jezdni z zachowaniem wszelkich zasad ruchu drogowego. Młody mężczyzna, sprawca wypadku nie ma czystego konta, gdyż jest to jego drugi wypadek. Na miejsce zdarzenia wezwano policję , straż pożarną(która jako udzielała tacie pierwszej pomocy) oraz helikopter, który przetransportował tatę do specjalistycznego szpitala wojewódzkiego. hospitalizacja będzie trwała minimum miesiąc z/w na skomplikowane złamanie nogi z przemieszczeniem. oprócz tego ma wiele licznym mniejszych obrażeń. ja i moja rodzina jesteśmy zupełnie niezorientowani w takiej sytuacji. Chciałabym się dowiedzieć jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać odszkodowanie konieczne dla celów rehabilitacyjnych, a także związane z niemożnością czerpania zysków z pracy, które otrzymywałby, gdyby nie ten wypadek i konieczne zwolnienie chorobowe? Co my jako rodzina musimy zrobić? Czy ON w ogóle poniesie jakąś odpowiedzialność? Czy my jako rodzina możemy śledzić kroki i poczynania policji? Czy sama policja ma obowiązek informowania nas o postępach dochodzenia? Bo jak dotąd nikt nam nic nie nie mówi?

  #259688
  blog

  witaj.
  oczywiście Twój tato ma prawo do uzyskania odszkodowania, tak zadośćuczynienia, być może nawet renty na zwiększone potrzeby, zwrotu utraconych zarobków. Roszczeń jest dość sporo, wnioskuję z tego co piszesz.
  Odnośnie samego sprawcy, tym bym się nie przejmował, z pewnością zajmie się nim prokuratura. Samo postępowanie sądowe karne dla Twojego taty nie wiele znaczy, człowiek z pewnością zostanie skazany, jeżeli jest winny. Odszkodowanie nie zostanie ustalone w toku sprawy karnej (co najwyżej nawiązka), ale w toku postępowania likwidacyjnego przeciw ubezpieczycielowi OC pojazdu sprawcy wypadku. To tam należy złożyć roszczenie.
  Należy zebrać wszelką dokumentację medyczną w tej materii i się przygotować. Musisz być gotowa do przyjęcia zaskakujących decyzji TU, bo odszkodowanie może nie być na początku takie jakie byś chciała, ale należy o nie walczyć. Od Twoich argumentów zależeć będzie jak wysokie ono będzie i czy tato dostanie rentę.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy, czekam na pytania.

  #259689
  natalia

  witaj. na początku dziękuję za tak szybką odpowiedź. jest to dla mnie nieznana dotąd sytuacja(i mam nadzieję, że jedyna) dlatego gubię się już w podstawowych sprawach. Siostra taty umówiła się z jakimś człowiekiem, że to on będzie pośredniczył w rozmowach, negocjacjach z ubezpieczycielem OC sprawcy. Nie jest on on raczej członkiem firmy walczącej o odszkodowania, ale pracownikiem PZU i chyba prowadzi taką działalność na własną rękę. Zastanawiam się nad tym, że chyba niemozliwa jest jego bezinteresowność, tak więc jaki procent za jego wkład byłby rozsądny? Czy w przypadku odmowy odszkodowania trzeba mu będzie zapłacić? Wczoraj zgłosiła się do nas pani z ubezpieczenia sprawcy i umówiła na spotkanie, czy będzie nas przekonywała do jakiegos typu ugody? Jak z nią rozmawiać? Czy od razu przekazać sprawę w ręce pełnomocnika? Czy może4my dowiadywac się na policji co dzieje sie w tej sprawie?

  #259690
  Marek

  Ugoda zmyka wszelkiego typu roszczenia.
  Jeśli podpiszecie ugodę na warunkach zaproponowanych przez zakład ubezpieczeń, a piszesz, że nie znacie się na tym – to na pewno odszkodowanie będzie dużo zaniżone i jednocześnie zamkniecie sobie drogę do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń – także nie będziecie się mogli odwoływać od wydanych decyzji.
  Zakończenie płatności odszkodowawczych powinno nastąpić dopiero po zakończeniu leczenia – wcześniej oczywiście nie można przewidzieć pełnej wysokości świadczenia zależnego w dużej mierze od uszczerbku na zdrowiu i wyników leczenia.
  Jeśli Ubezpieczyciel zaproponował ugodę – to pewnie uzyskał od policji informację – kto jest uznany jako sprawca wypadku.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.