fbpx

potrącenie ojca przez samochód po wyprzedzaniu na trzeciego

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    natalia

mój tato miał wypadek, w którym uczestniczył jako pieszy. Wychodząc z miejsca pracy potrącił go samochód osobowy. Kierowca auta w niedozwolonym miejscu wyprzedzał „na trzeciego”, w wyniku czego wpadł w poślizg, jego auto zaczęło wirowac i uderzy mojego tatę, który szedł prawidłową strroną jezdni z zachowaniem wszelkich zasad ruchu drogowego. Młody mężczyzna, sprawca wypadku nie ma czystego konta, gdyż jest to jego drugi wypadek. Na miejsce zdarzenia wezwano policję , straż pożarną(która jako udzielała tacie pierwszej pomocy) oraz helikopter, który przetransportował tatę do specjalistycznego szpitala wojewódzkiego. hospitalizacja będzie trwała minimum miesiąc z/w na skomplikowane złamanie nogi z przemieszczeniem. oprócz tego ma wiele licznym mniejszych obrażeń. ja i moja rodzina jesteśmy zupełnie niezorientowani w takiej sytuacji. Chciałabym się dowiedzieć jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać odszkodowanie konieczne dla celów rehabilitacyjnych, a także związane z niemożnością czerpania zysków z pracy, które otrzymywałby, gdyby nie ten wypadek i konieczne zwolnienie chorobowe? Co my jako rodzina musimy zrobić? Czy ON w ogóle poniesie jakąś odpowiedzialność? Czy my jako rodzina możemy śledzić kroki i poczynania policji? Czy sama policja ma obowiązek informowania nas o postępach dochodzenia? Bo jak dotąd nikt nam nic nie nie mówi?

blog

witaj.
    oczywiście Twój tato ma prawo do uzyskania odszkodowania, tak zadośćuczynienia, być może nawet renty na zwiększone potrzeby, zwrotu utraconych zarobków. Roszczeń jest dość sporo, wnioskuję z tego co piszesz.
    Odnośnie samego sprawcy, tym bym się nie przejmował, z pewnością zajmie się nim prokuratura. Samo postępowanie sądowe karne dla Twojego taty nie wiele znaczy, człowiek z pewnością zostanie skazany, jeżeli jest winny. Odszkodowanie nie zostanie ustalone w toku sprawy karnej (co najwyżej nawiązka), ale w toku postępowania likwidacyjnego przeciw ubezpieczycielowi OC pojazdu sprawcy wypadku. To tam należy złożyć roszczenie.
    Należy zebrać wszelką dokumentację medyczną w tej materii i się przygotować. Musisz być gotowa do przyjęcia zaskakujących decyzji TU, bo odszkodowanie może nie być na początku takie jakie byś chciała, ale należy o nie walczyć. Od Twoich argumentów zależeć będzie jak wysokie ono będzie i czy tato dostanie rentę.
    Jeżeli potrzebujesz pomocy, czekam na pytania.

natalia

witaj. na początku dziękuję za tak szybką odpowiedź. jest to dla mnie nieznana dotąd sytuacja(i mam nadzieję, że jedyna) dlatego gubię się już w podstawowych sprawach. Siostra taty umówiła się z jakimś człowiekiem, że to on będzie pośredniczył w rozmowach, negocjacjach z ubezpieczycielem OC sprawcy. Nie jest on on raczej członkiem firmy walczącej o odszkodowania, ale pracownikiem PZU i chyba prowadzi taką działalność na własną rękę. Zastanawiam się nad tym, że chyba niemozliwa jest jego bezinteresowność, tak więc jaki procent za jego wkład byłby rozsądny? Czy w przypadku odmowy odszkodowania trzeba mu będzie zapłacić? Wczoraj zgłosiła się do nas pani z ubezpieczenia sprawcy i umówiła na spotkanie, czy będzie nas przekonywała do jakiegos typu ugody? Jak z nią rozmawiać? Czy od razu przekazać sprawę w ręce pełnomocnika? Czy może4my dowiadywac się na policji co dzieje sie w tej sprawie?

Marek

Ugoda zmyka wszelkiego typu roszczenia.
    Jeśli podpiszecie ugodę na warunkach zaproponowanych przez zakład ubezpieczeń, a piszesz, że nie znacie się na tym – to na pewno odszkodowanie będzie dużo zaniżone i jednocześnie zamkniecie sobie drogę do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń – także nie będziecie się mogli odwoływać od wydanych decyzji.
    Zakończenie płatności odszkodowawczych powinno nastąpić dopiero po zakończeniu leczenia – wcześniej oczywiście nie można przewidzieć pełnej wysokości świadczenia zależnego w dużej mierze od uszczerbku na zdrowiu i wyników leczenia.
    Jeśli Ubezpieczyciel zaproponował ugodę – to pewnie uzyskał od policji informację – kto jest uznany jako sprawca wypadku.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.