fbpx

Potrącenie z mojej winy…

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200671
  mala_mi

  Witam.
  Niecały miesiąc temu zostałam potrącona przez samochód na pasach pozbawionych sygnalizacji. W wyniku wypadku doznałam skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa i miałam poważnie stluczone kolana. Jak na razie musiałam nosić kołnierz i zapewne czeka mnie jeszcze rehabilitacja. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w szpitalu dowiedziałam się od policji, że jakiś świadek zeznał, że nie rozglądałam się wchodząc na pasy, więc to moja wina. Przy okazji zasugerowano mi, że lepiej, żebym z nimi nie dykutowała, bo mogę dostać mandat (takie było moje subiektywne wrażenie). I tak też zostało to zapisane w notatce powypadkowej…

  W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy jest wogóle szansa na odszkodowanie, skoro to rzekomo moja wina?

  Dodam, że nie mam za bardzo doświadczenia w załatwianiu tego typu spraw, więc proszę o dość łopatologiczną odpowiedź :P

  #260400
  Campter.pl

  Witaj,
  fakt, że nie rozglądałaś się na boki w czasie przechodzenia przez jezdnie nie oznacza jeszcze Twojej winy. Natomiast w sprawie istotne jest zachowanie kierowcy, który Cię potrącił. Posiadasz informację z jaką prędkością jechał? Czy był pod wpływem alkoholu? Czy policja wręczyła sprawcy mandat?
  Zachęcam do skorzystania z konsultacji telefonicznej, więcej informacji pozwoli nam ocenić szansę na uzyskanie odszkodowania.
  pozdrawiam

  #260401
  mala_mi

  Policjanci, którzy ze mną rozmawiali w sprawie tego wypadku powiedzieli wyraźnie, że świadek zeznał, że wina leży po mojej stronie, w związku z czym powinnam dostać mandat za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na drodze. Nic więcej nie wiem. Aczkolwiek podali mi również numer zgłoszenia i adres pod który mogę się zgłaszać, żeby otrzymać notatkę powypadkową. Mam też numer rejestracyjny samochodu i nazwę ubezpieczyciela kierowcy..
  Czyli najpierw muszę zdobyć tą notatkę i na jej podstawie można będzie ocenić moje szanse?

  #260399
  Campter.pl

  Najlepiej byłoby spojrzeć w notatkę – kogo policja uznaje winnym wypadku. To pozwoli nakreślić Twoje szanse o uzyskanie odszkodowania.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.