fbpx

Potrącona na drodze rowerowej

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #207731
  alicja_sac

  Witam,
  Wczoraj wieczorem zostałam potrącona jadąc rowerem na drodze rowerowej podczas przejeżdżania na zielonym świetle. Podczas wypadku samochód wciągnął rower pod koła i częściowo mnie też. Rower został poważnie uszkodzony, ja mam nadzieję mniej (dziś robię badania lekarskie – wczoraj dobrze się czułam, ale mój stan się pogorszył ). Spisałyśmy protokół zgodnie z tym co przekazała nam policja. Nie wzywałam karetki, ponieważ dobrze się czułam i mogłam normalnie wstać i chodzić. Kierowca na protokole zapisał przyznanie się do pełnej odpowiedzialności (winy) za wypadek. Mam pytanie dotyczące pokrycia strat uszkodzonego roweru (niestety był on dość kosztowny). Czy to ja zwracam się do ubezpieczyciela kierowcy o zwrot kosztów naprawy? czy sprawę załatwia kierowca? (co prawda Pani, która kierowała samochodem ma sprawdzić wszystkie szczegóły na temat ubezpieczenia, ale wolę się upewnić).

  Proszę o szybką odpowiedź

  #292473
  spy

  Ty musisz zwrócić się do jego ubezpieczyciela z jego nr polisy, przygotuj wszystkie paragony, również koszty leczenia pokrywa jego ubezpieczyciel

  #292472
  Marcin

  Ubezpieczyciel pokrywa nie tylko „koszty”. Jest zobowiązany również do wypłaty zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu, przeżyty stres i inne następstwa zdarzenia.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.