fbpx

Powikłania po wypadku przy pracy.

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #201055
  imported_Elzbieta

  Witam.
  W październiku 2007 roku w wyniku wypadku przy pracy skręciłam staw skokowy. Po 2 miesiącach zwolnienia, pomimo nadal odczuwalnego bólu, lekarz zakończył leczenie a ZUS przyznał mi jednorazowe odszkodowanie. Następnie zgłosiłam się do innej przychodni, gdzie stwierdzono już zestarzałe uszkodzenie więzozrostu strzałkowo piszczelowego. 2 miesięczna rehabilitacja nie przyniosła rezultatu, a lekarz skierował mnie do szpitala na zabieg ortopedyczny ( stabilizacja srubą). Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim wystawionym przez szpital. Czy istnieje możliwość aby uzano to za powikłania po wypadku przy pracy i wypłacano mi 100% zasiłku chorobowego z ubezpieczenia wypadkowego (a nie standardowe 80%) Jeśli tak to jakich formalności powinnam dopełnić. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

  #261727
  Ewania

  Powinnaś zwrócić się do lekarza z prośbą o wystawienie zaświadczenia, że leczenie ma związek z urazem doznanym w październiku 2007r.
  I takie zaświadczenie dostarczyć płatnikowi (czyli pracodawcy, jeśli to on wypłaca Ci wynagrodzenie). Kadry/płace dołączą do dokumentacji zwolnień „chorobowych”,żeby w razie kontroli ZUS mieć „podkładkę” naliczenia 100% „chorobowego”.
  Powiem szczerze, że znam zakłady pracy, które honorują nawert jedynie OŚWIADCZENIE pracownika, że zwolnienie ma związek z WPP. Skutki prawne – w razie gdyby okazało się, że pracownik wyłudził nienależne świadczenie obciążają wówczas pracownika.

  #261728
  imported_Elzbieta

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek zgłoszę się do szpitala po to zaświadczenie.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.